B. Szűcs Irén, Turok Margit (szerk.): Mítosz és valóság az Árpádházi királyok tevékenységében. Békési téka 13. Békés, 1996, Jantyik Mátyás Múzeum. 44 p. Megjelent 250 példányban. Kiadói papírkötés.
Kassák és a MADI Ma MADI Art Periodical No. 4. Szerk.: Dárdai Zsuzsa, Saxon-Szász János. Győr, 2003, International MADI Museum Foundation. Magyar és szlovák nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Kassák Lajos, Moholy-Nagy László, Fajó János műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Lugossy Mária 2 db kiállítási katalógusa: Lugossy Mária, Dorottya Galéria. Bp., 2000, k.n.. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. + Nagy T. Katalin (szerk.): Mária Lugossy. Liberation. Exhibition of the sculptor Mária Lugossy 2005 Cork Vision Cantre, Cork Ireland. H.n., é.n., k.n. (Mester Nyomda). Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Dercsényi Balázs - Foltin Brunó - G. Györffy Katalin - Hegyi Gábor - Winkler Gábor - Zászkaliczky Zsuzsanna: Evangélikus templomok Magyarországon. Dr. Harmati Béla előszavával. Bp., 1992, Hegyi és Társa Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Gauguin peintures. Introduction de Jean Taralon. Párizs, 1949, Éditions du Chene. 5sztl. oldal + 13 t. színes ofszet reprodukció, 3 db (?) t. hiányzik. Kiadói kissé sérült és kissé foltos papírmappában.
Fábián László: A transzavantgard transzavantgárdja. Szilárdi Béla művészetéről. Bp., 2007, Orpheusz. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész, Szilárdi Béla (1940-) festő-, grafikus- és fotóművész által dedikált példány.
Kapornaky Gyula 3 műve, valamint 2 könyv benne Kapornkay Gyula verseivel: Süssön a nap. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. Kiadói papírkötés.; Szerelmes dal a szülőföldről. Tájleiró versek az Őrségről. Szombathely, 1996., Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötés.; Ének az Őrségről. Szombathely, 1984., Vas m. Tanácsa V.B. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Benne cikkekkel, gépelt irattal, Kapornaky Gyulával. Őrségi Vásár 1984-es prospektusával.; Ez történt. Vasi írók antológiája. Szerk.: Palkó István. Szombathely, 1961., Vas M. Tanácsa VB Művelődésügyi Osztály. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 1500 példányban. Benne Kapornaky Gyula 2 versével. ; Honnan tudhatnátok. Versantológia. Szerk.: Barcs János. Kesztyűs Ferenc illusztrációival. hn., 1994., NépAkarat Párt. Kiadói papírkötés. Benne Kapornaky Gyula verseivel is. Valamint benne Kapornaky Gyula 3 nyomtatott, és 1 gépelt versével, rajta a szerző sajátkezű aláírásaival, 2 borítékban. A könyvek a szerző, Kapornaky Gyula (1914-2001) költő, író, az Őrség költőjének dedikációjával, ebből 4 köteten Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére szóló dedikációkkal.
S. Nagy Katalin: Paul Hargittai. Ford.: Bánfalvi Mária. Arthis-sorozat 3. Bp., 1995., Arthis. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Paul Hargittai (1923-) ALÁÍRT példány.
Kishonthy Zsolt-Murádin Jenő: Nagy Oszkár (1893-1965.) Nagybánya könyvek 2. Bp.-Miskolc, 2008, MissionArt Galéria. Második kiadás. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.