Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 590

9 db képzőművészeti könyv és album: Csapodiné Gárdonyi Klára: Európai kódexfestő művészet. Bp., 1981, Corvina. + Francia és a németalföldi miniatúrák Magyarországon. Összeállította: Radocsay Dénes, Soltész Zoltánné, Szántó Tibor. Bp., 1969, Magyar Helikon. + Marosi Ernő: A román kor művészete. Bp., 1972, Corvina + Drezdai Képtár (3 db) + Louvre (2 db) + Ermitázs. Holland és flamand festészet. Klf kiadások. Változó állapotban.
20243.

Rufpreis:
1 000 HUF

20244.

Rufpreis:
2 800 HUF

Byssz Róbert:  Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Írta és rajzolta Byssz Gyula.  Budapest, [1942]. (Szerző) Biró Miklós nyomda. 188 + [4] p. Egyetlen kiadás.  Byssz Róbert (1893-1961) karikaturista, újságíró, a modern magyar sportkarikatúra megteremtője. Oldalszámozáson belül szövegközti grafikákkal gazdagon illusztrált vidám regénye a filmkészítés kulisszái közé vezet. A grafikus szerző erős élményekre támaszkodik: 1941-től 1945-ig a Magyar Filmvállalat sajtófőnöke volt.  Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói védőborítóban. Jó példány.
20245.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ebert, Erich et al: Die deutsche Bücherei. Leipzig, 1925. Deutsche Bücherei. Erich Ebert (1880-1934) német könyvtáros dedikációjával Czakó Elemérnek Sérült papírkötésben
20246.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kós Károly egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza
20247.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kelecsényi Gergely, Pampurik Péter (szerk.): Restart Párisi Udvar. Bp., 2019, Alakart. 197+3 p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20248.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tóth Ferenc: Mű-Kincs-Tár. Művészeti közgyűjtemények Magyarországon, 1802-1906. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20249.

Rufpreis:
1 000 HUF

20250.

Rufpreis:
1 800 HUF

20251.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

20252.

Rufpreis:
8 000 HUF

20253.

Rufpreis:
3 000 HUF

20254.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31
17

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF