Széchenyi István: A magyar közlekedési ügyről. Tudománytár füzetek. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Brunton, Paul: A felsőbbrendű én. (The Quest of the Overself). Fordította Gál Andor. Budapest, (1942). Rózsavölgyi és Társa (Athenaeum ny.) 296 p. Paul Brunton (1898-1981) brit újságíró, világutazó, teozófus. A spirituális eszmélkedéshez, belső békéhez útmutatást adó kötete eredeti nyelven 1937-ben, magyarul először 1941-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik. Aranyozott, gerincén alul enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Kisfaludy Károly: Kisfaludy Károly összes művei négy kötetben. Életrajzzal bevezette Horváth Cyrill. Első-negyedik kötet. [Teljes mű két kötetbe kötve.] Budapest, [1899]. Magyar Könyvkiadó Intézet (Gönczi József ny., Szeged). 668 + IV p.; 674 + II p. A négykötetes mű törzsanyaga Kisfaludy Károly drámaírói életművét közli, a drámatöredékeket és drámafordítását is beleértve. A drámák előtt Kisfaludy költői termése, utána prózaírói és értekező munkássága, végül (részben német nyelvű) levelezése. A második kötet egy levelén kisebb szakadás. Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötet gerincén alul apró hiánnyal, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Sulica Szilárd Tudomány és szeretet. A Kolozsvári Egyetem Román Irodalomtörténeti Tanszékének feladatairól. Kolozsvár, 1942. (Szerző - Minerva Rt. ny.) 16 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Trocsányi Zoltánkámnak az ősgyakornoki igaz szeretettel. Kolozsvár, 1942. VI. 13. Szuli." Prov.: Trócsányi Zoltán. [Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalomtörténész, az Országos Széchényi Könyvtár főkönyvtárnoka, a Magyar Könyvszemle szerkesztője.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjuság. Elbeszélések. Budapesten, 1918. Nyugat (Pallas Rt. ny.) 158 + [2] p. Első kiadás. A szerző negyedik kötete, egyben második novelláskötete. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3683. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Giovanni Bocaccio: Trattatello in laude di Dante, azaz Dante dicsérete. Dante Alighieri első olasz életrajza. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Kaposy József. Monumenta Literarum I. sorozat 4. sz. Gyoma, 1921, Kner Izidor, 34+(2) p. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti (ázott) papírborító felhasználásával. Megjelent 600 példányban.
Illyés Gyula: Három öreg. Illyés Gyula verse. [Budapest], (1931. Szerző - Hungária Hirlapnyomda). 44 + [4] p. Első kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet a Hungária Hirlapnyomda Rt. nyomta 512 példányban, nordisch antiqua betűkkel, diósgyőri famentes papírra 1931. december havában. A könyv rajzai és tipográfiai beosztása Fáy Dezső munkája." Tezla 1432. Fűzve, Fáy Dezső rajzával illusztrált kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
[Arouet, François-Marie] Voltaire: Kandidusz, vagy Minden jól van ezen a világon. Fordította és bevezetéssel ellátta: Győri Péter. Budapest, 1907. Népszava Könyvkereskedés [ny. n.] 135 + [1] p. A Győri Péter-féle fordítás egyetlen kiadása. Voltaire leghíresebb szatírája 1759-ben látott napvilágot. Az első magyar fordítás a fordító feltüntetése nélkül ,,Kándid vagy A' leg-jobbik világ" címmel 1793-ban jelent meg Bécsben. A tekintélyellenes mű magyarországi nyomására jóval később, csak 1907-ben került sor, ám ebben az évben egyszerre két új fordításban is megjelent a mű. Egyfelől a konzervatívnak számító, Gyulai Pál által szerkesztett Olcsó Könyvtár sorozatban, Langler Ignác fordításában, illetve a Népszava kiadásában. Példányunk ez utóbbi kiadásból származik. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen feliratcímkével. Jó példány.
Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Budapest), [1933]. Álláspont (Világosság ny.) 111 + [1] p. Totis Béla ismert szociáldemokrata nőgyógyász, felvilágosító könyvek szerzője kötetünkben a születésszabályozás gondolatának történetét ismerteti, illetve a születéssel kapcsolatos állami, törvényi szabályozást ismerteti - nemzetközi kitekintéssel. Így megtudható például a munkából, hogy a viktoriánus Angliában a születésszabályozás a módosabb rétegek gyakorlata volt, a munkásosztály korlátlan szaporodása állami aggodalmat idézett elő. A kötet később ismerteti az egyedülálló szovjet abortuszjogot, illetve a nem kevésbé egyedülálló állami születésirányítás technikáját és propagandáját Németországban. Az állami születésszabályozás témájához kapcsolódóan az eugenetika témáját is boncolja. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.