Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 421

Majthényi György: A kéz beszél. A gyakorlati chiromantia kézikönyve. (Budapest), [1937 körül]. Stádium Sajtóvállalat Rt. 244 p. Első kiadás. Majthényi György (1885-1942) költő, író, banktisztviselő, a Tevan kiadó irodalmi lektora. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal ellátott ismeretterjesztő kötete a kéz alakja és a jellem összefüggéseit vizsgálja, a kötet végén több közéleti szereplő (Kosztolányi Dezső, Csók István) kézfejeiről készült, felragasztott felvétellel. Aranyozott gerincű kiadói vászonkötésben. Jó példány.
21168.

Rufpreis:
1 800 HUF

21169.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nyomdászati lexikon. Szerk.: Biró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp., 1936, Biró Miklós kiadása (Hungária-ny.), 546 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
21170.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lipták Gábor 2 kötete: Aranyhíd. Balatoni mesék, mondák, történetek. Bp., 1961, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban. + Nyitott kapu. Vendégkönyvek faggatása. Bp., 1982, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
21171.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rónay György: Odysseus énekei. Válogatott versek 1931-1978. Bp., 1997, Új Ember. Kiadói kartonált papírkötés. A címlapon Tempfli József (1931-2016) nagyváradi megyés püspök dedikációjával.
21172.

Rufpreis:
2 000 HUF

Farkas Elek: Legújabb házi titkár. Magyar levelező és önügyvéd vagyis elméleti és gyakorlati vezérkönyv a közéletben előforduló levelek, folyamodványok, kérvények, fellebbezések, jogügyleti okiratok helyes szerkesztésére. Szerk.: - - . Bp., 1898, Franklin-Társulat, 2 sztl. lev.+ XV+(1)+306+(2)+159 p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, az utolsó lapon ceruzás firkákkal.
21173.

Rufpreis:
2 000 HUF

P. Gulácsy Irén két műve, 4 kötetben: Fekete vőlegények I-III. köt.; Hamueső. A Magyar Irodalom Tanítómesterei. Bp., 1928-1929, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, helyenként kisebb foltokkal.
21174.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete VIII. köt. 1-2. A magyar irodalom a XX. század első harmadában. Bp., 1941, Franklin. Kiadói papírkötések, felvágatlan lapokkal, jó állapotban.
21175.

Rufpreis:
2 800 HUF

21176.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Bodor Antal, Gerlóczy Zsigmond. Bp., [1928], Országos Közegészségi Egyesület (Kir. M. Egyetemi Ny.), 320 p.+ 27 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült borítóval.
21177.

Rufpreis:
1 000 HUF

2 db könyv: Francois Mauriac: Mammon. Ford.: Husztiné Révhegyi Rózsa. Bp., [1938], Franklin-Társulat, 210+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, fakó gerinccel. + Thomas Daring: Mammon. Kincsvadászok a huszadik században. Ford.: Halasi Andor. Bp., [1938], Singer és Wolfner, 269+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
21178.

Rufpreis:
1 600 HUF

21179.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF