Budapest 150

Zahl der Lose: 73

Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. kis folttal
18479.

Rufpreis:
2 000 HUF

Budapest - Ortofotók. Szerk.: Székely László. Pécs, 2001, Székely és Társa. Első kiadás. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18480.

Rufpreis:
1 000 HUF

18481.

Rufpreis:
2 800 HUF

3 db Óbuda helytörténeti kötet: Pereházy Károly: A régi Óbuda. Kássa Gábor akvarelljeivel. Bp.,1975, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói papírkötés, kötése megtört, borító hátoldalán apró felületi sérüléssel. + Apám Óbudája. Seidl József fényképei alapján összeáll.: Silló-Seidl György. Bp., 1986, Táltos. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18482.

Rufpreis:
1 800 HUF

Az utca rendje. Budapest és környéke villám-útmutatójával. XVI. évf. 1948. Összeáll.: Haraszthy Vince, Vermes Miklós és Király Elemér. Bp., 1948, Szikra-ny., 576+III p. Kiadói félvászon kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, térkép nélkül.
18483.

Rufpreis:
1 600 HUF

1975 Bp., a Magyar Nemzeti Galéria költöztetése a Budavári Palota épületébe, 5 db fotó, a hátoldalon pecséttel jelzettek (Sebestyén Jenő felvételei), 18x13 cm
18484.

Rufpreis:
1 400 HUF

Rupp Jakab: Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Bp., 1987, ÁKV. Reprint kiadás. Két kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
18485.

Rufpreis:
1 800 HUF

1934-1939 Budapest székesfőváros statisztikai zsebkönyve (2 db). Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1934-1939, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 571+(5) p.; 457+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példányok.
18486.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kopp Jenő:  A háromszáz éves pesti Papnövelde.  Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio.  A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság.  Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.
18488.

Rufpreis:
4 000 HUF

Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete III. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1911, Ifj. Nágel Ottó, 103 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincen apró sérüléssel, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
18489.

Rufpreis:
2 000 HUF

Neuer illustrierter Führer durch Budapest und Umgebung 1909. Mit 60 Illustrationen und einem Plan der Stadt. Bp., é.n., Luidwig Barta. Kiadói papírkötés, borítón törésnyommal, térkép nélkül.
18490.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mátyás-templom. Buda. Mázas kerámia plakett, jelzés nélkül, hibátlan, 19x11 cm
18491.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF