Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 211

Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval
19411.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. ,224 p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben
19412.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ladislaus Hengelmüller von Hengervár: Franz Rákóczi und sein Kampf für Ungarns Freiheit. I, kötet. Stuttgart, 1913. Deutsche Verlag. 242p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan.
19413.

Rufpreis:
1 800 HUF

1938 Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének évkönyve II. 1937-1938 . Szerk.: Dr. Bisztray Gyula, Dr. Witzmann Gyula, Bp.-Karcag-Pécs,1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda-Kertész József-Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. Papírkötésben,
19414.

Rufpreis:
1 200 HUF

II. Rákóczi Ferenc ajánló bibliográfia 1976-84. Salgótarján 1985. 23p. Papírborítóval.
19415.

Rufpreis:
1 400 HUF

Sándor István: Író és társadalom  Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
19416.

Rufpreis:
3 000 HUF

Oklevéltani naptár. Szerk.: Szentpétery Imre. Bp., 1912, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, 135p.
19417.

Rufpreis:
2 400 HUF

Márki József: Címmutató a M. Kir. Egyetem s Pest város könyvtárainak magyar, német, latin s francia nyelven írott jogi s államtani összes műveihez. Egybeírta s rendezte --. Második füzet. XIII-XV. századbeli könyvek. Buda, 1869. Magyar Kir. Egyetemi Ny. 460p. Későbbi félvászon kötésben Ex librissel
19418.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Sorban, Raoul: Fantasma imperiului Ungar si casa Europei. "Maghiaromania" in doctrina ungarismului. Bukarest, 1990, Globus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19419.

Rufpreis:
1 800 HUF

John Paget: Magyarország és Erdély. Válogatás. Vál., szerk, a szó és névmagyarázatokat és a tanulmányt írta: Maller Sándor. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1987,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19420.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ormos Mária: Hitler. Bp., 1997, Polgár. Második, változatlan kiadás. Kiadói papírkötés, gerincen apró felületi sérüléssel, jó állapotban.
19421.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pierre Lescalopier utazása Erdélybe [1574.] Közreadja Benda Kálmán és Tardy Lajos. Ford.: Benda Gyula, Benda Kálmán és Tardy Lajos. Bibliotheca Historica. Bp., 1982, Európa - Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19422.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF