Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1863, Heckenast Gusztáv. ,224 p. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben
Ladislaus Hengelmüller von Hengervár: Franz Rákóczi und sein Kampf für Ungarns Freiheit. I, kötet. Stuttgart, 1913. Deutsche Verlag. 242p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan.
1938 Magyar Könyvtárosok és Levéltárosok Egyesületének évkönyve II. 1937-1938 . Szerk.: Dr. Bisztray Gyula, Dr. Witzmann Gyula, Bp.-Karcag-Pécs,1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda-Kertész József-Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. Papírkötésben,
Sándor István: Író és társadalom Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
Márki József: Címmutató a M. Kir. Egyetem s Pest város könyvtárainak magyar, német, latin s francia nyelven írott jogi s államtani összes műveihez. Egybeírta s rendezte --. Második füzet. XIII-XV. századbeli könyvek. Buda, 1869. Magyar Kir. Egyetemi Ny. 460p. Későbbi félvászon kötésben Ex librissel
Sorban, Raoul: Fantasma imperiului Ungar si casa Europei. "Maghiaromania" in doctrina ungarismului. Bukarest, 1990, Globus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
John Paget: Magyarország és Erdély. Válogatás. Vál., szerk, a szó és névmagyarázatokat és a tanulmányt írta: Maller Sándor. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1987,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Pierre Lescalopier utazása Erdélybe [1574.] Közreadja Benda Kálmán és Tardy Lajos. Ford.: Benda Gyula, Benda Kálmán és Tardy Lajos. Bibliotheca Historica. Bp., 1982, Európa - Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.