Beszélő számok IX.: A megnagyobbodott Csonka-Magyarország: Jövedelmek és vagyonok. (Budapest), 1941. Globus Nyomdai Műintézet Rt. 104 p. A ,,Beszélő számok" címmel megjelenő statisztikai évkönyvsorozat köteteit Zentay Dezső (1888-1945) statisztikus, a Központi Statisztikai Hivatal munkatársa, későbbi elnöke állította össze. A kötet elején a Felvidék egy részét visszajuttató első bécsi döntés (1938), a kárpátaljai bevonulás (1939) és az Észak-Erdélyt visszajuttató második bécsi döntés (1940) nyomán kibővült Magyarország nyelvi, vallási és gazdasági mutatóinak változását mutató rész. A munka zömét a legjelentősebb budapesti adófizetők listája alkotja, a név, a foglalkozás, a bevallott jövedelem és vagyon feltüntetésével. A lista az évi 30,000 pengőn felüli jövedelemmel bíró budapesti adózók társadalomtörténetileg is érdekes lajstroma: szerepelnek itt háztulajdonosok, papírkereskedők, kalapkereskedők, szállodabérlők, litográfusok, gyártulajdonosok, földbirtokosok, orvosok, ügyvédek, politikusok, sütőmesterek, kávésok, korcsmárosok és mulató-tulajdonosok, haszonélvezők, színésznők és szifonfej-öntők; elvétve egyetemi tanárok is. (Az előszóban a szerkesztő megjegyzi, hogy a kiadványt tanulságos összevetni a Beszélő számok IV. kötetével, mely ugyancsak a legnagyobb budapesti adózók listáját nyújtja.) Példányunk az azonos évben megjelenő második kiadásból származik. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, egy javított és egy szakadt lappal, kissé laza fűzéssel.
Horánszky Lajos: Bacsányi János és kora. Eredeti levelezések és egykorú források nyomán írta: - - . Bp., 1907, 535+(1) p.+ 25 (hártyapapírral védett képek) t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Herbert F. R. Eddelbüttel: Schön is die Welt. Eine Europareise rund um Deutschland. Berlin, 1931, Safari-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Gróf Széchenyi István emlékhajóút a Tiszán, 1933. augusztus 29 és 30-án. A Magy. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványai 1933. évi 7. szám. Bp., (1933), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 56 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől különvált borítóval, laza fűzéssel, helyenként foltos lapokkal.
Az életszínvonal alakulása az 1923. esztendőben. Kiadja: Magyar Szakszervezeti Tanács. Gál Benő Statisztikai Gyűjteményei V. Bp.,én,Világosság-ny., 15 p. Kiadói papírkötés, a felső lapszéleken és a borító felső részén kis sérülésekkel.
Gehl, W : Die nationalsozialistische Revolution : Tatsachen u. Urkunden, Reden u. Schildergn ; 1. Aug. 1914 bis 1. Mai 1933" Breslau, Ferdinand Hirt Kiadói papírkötésben