Pálffy Géza: Zrínyi Miklós nagy napja. Az 1663-1664. évi török háború egyik meghatározó eseménye: a vati hadimustra 1663. szeptember 17-én. Bp.-Pápa, 2016, MTA BTK Történettudományi Intézet - Jókai Mór Városi Könyvtár, 58 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés.
Makkay János 3 műve: Kis Magyar Anonymus. Félresikerült tolmácsolások.; György apród arany nyakperece Borisz fejedelem kijevi udvarában.; A vérszerződéstől a Szeri országgyűlésen át a Szent Koronáig. Bp., 2011, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.
A magyar történelem nagy alakjai 6. és 7. rész. Írta és összeáll.: Gergely András. Bp., 1988, Reflektor. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Hatvany Lajos: Egy hónap története. Esztendő 1918 december. Bp., é.n., Pesti Napló. Későbbi aranyozott gerincű félvászon-kötés, ceruzás jelölésekkel, néhány kevés lapon apró foltokkal.
Horváth J. Ferenc: Minden világok legjobbika?. Bp., 1993, Buda-Pagony Bt.. A szerző, Horváth J. Ferenc (1930-2000) újságíró, az MTV korábbi főszerkesztő-helyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés.
Románia Szocialista Köztársaság magyar és német nemzetiségű dolgozói tanácsainak plénumai. 1983. március 30-31. Bukarest, 1983, Politikai Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.