Makár János: A Franklini Magyar Egyház Története, Néprajza. New Brunswick [New Jersey, USA], 1966. Szerző (Standard Press). 105 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált jelentés egy amerikai magyar diaszpóra életéről, a New Jersey állambeli Franklin megye magyarságáról. A nevezetes bányatelepülés magyarsága 1900-tól mutatható ki, a legnagyobb arányban a századforduló és az első világháború között érkeztek ide az anyaországból. A magyarság az új hazában is kialakította rá jellemző szokásait, az oktatási, a munkastatisztikák, a helyi magyar presbiteriánus egyház története mellett a helyi amerikai magyar népszokásokból is ízelítőt nyújt a munka. Makár János szerző, a helyi közösség református lelkésze mindent összevéve a történeti részek után a jelenről írva pusztulásnak indult közösségként jellemzi a franklini magyarságot, amennyiben annak kulturális hagyományőrzése erősen meggyengült. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Ritka.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal, kötéstáblák belsejének valamint előzéklap és hátsó szennylap tetején kisebb ázásnyommal.