Budapest 150

Zahl der Lose: 104

Rupp Jakab: Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Bp., 1987, ÁKV. Reprint kiadás. Két kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
18417.

Rufpreis:
1 800 HUF

Budapesti panoráma a Lánchíddal, 1880-90 körül. Fotó. Jelzés nélkül. Sérült. Paszpartuban. 20×24,5 cm.
18418.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
18419.

Rufpreis:
4 000 HUF

"Patent Budaest Andrássy u. 47" kéményes szenes vasaló, fa fogóval, 22x20 cm
18420.

Rufpreis:
5 000 HUF

cca 1935 Budapest-Ungarn, német nyelvű, fekete-fehér fotókkal illusztrált naptár. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kissé viseltes, sérült állapotban, 25x18,5 cm
18421.

Rufpreis:
2 800 HUF

Illyefalvi I. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Magyar-német kétnyelvű kiadás, számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával. Vászonkötésben,
18422.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

18423.

Rufpreis:
2 000 HUF

Adametz Gyula: Angyalföld. Budapest, 1947. (Család könyvesbolt főbizományos -Sylvester Rt. 142 + [2] p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Fűzve, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban.
18424.

Rufpreis:
2 400 HUF

18425.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy. (Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p. Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.
18426.

Rufpreis:
2 400 HUF

18427.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.
18428.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF