https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Budapest 150

Zahl der Lose: 104

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Rendőri és közlekedési útmutató. I. évf. Budapest Székesfőváros utcai, útjai és terei. (A budapesti utcák rendje.) Szerk.: Demény György. Bp.,én. [194?], Budapesti Hirdető Iroda, 439+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben.
1
18356.

Rendőri és közlekedési útmutató. I. évf. Budapest Székesfőváros utcai, útjai és terei. (A budapesti utcák rendje.) Szerk.: Demény György. Bp.,én. [194?], Budapesti Hirdető Iroda, 439+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
1
18357.

Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18359.

Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1930 Tabán "Csöndes zug", "Aranykacsa-utca", 2 db nyomat paszpartuban, foltos, kissé sérült paszpartukkal,12x17 cm
1
18360.

cca 1930 Tabán "Csöndes zug", "Aranykacsa-utca", 2 db nyomat paszpartuban, foltos, kissé sérült paszpartukkal,12x17 cm

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
2
 
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
1
18361.

Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1975 Budapest a felszabaduláskor és ma. Inkey Tibor fotóival. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap, 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírmappában, 28x20 cm.
1
18362.

1975 Budapest a felszabaduláskor és ma. Inkey Tibor fotóival. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap, 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírmappában, 28x20 cm.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
18363.

Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18364.

Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.
1
18365.

Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kopp Jenő:  A háromszáz éves pesti Papnövelde.  Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio.  A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság.  Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.
1
18366.

Kopp Jenő: A háromszáz éves pesti Papnövelde. Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio. A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
18367.

Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
9
 
Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950)  Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon.  Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék.  Fabó-Holló 0.  Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
1
18368.

Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950) Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon. Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék. Fabó-Holló 0. Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
2
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse