Rendőri és közlekedési útmutató. I. évf. Budapest Székesfőváros utcai, útjai és terei. (A budapesti utcák rendje.) Szerk.: Demény György. Bp.,én. [194?], Budapesti Hirdető Iroda, 439+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben.
Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
1975 Budapest a felszabaduláskor és ma. Inkey Tibor fotóival. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap, 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírmappában, 28x20 cm.
Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.
Kopp Jenő: A háromszáz éves pesti Papnövelde. Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio. A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.
Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950) Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon. Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék. Fabó-Holló 0. Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.