https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Kontinuierlich Online-Auktionen
Tétel

Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából...

Es ist verkauft

Katalognummer:

18368.
Beendet 465. Fernauktion
Budapest 150

1

Rufpreis:

5 000 HUF

Zahl der Gebote:

2

Beschreibung:

Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950) Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon. Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék. Fabó-Holló 0. Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.

Teilen:

Facebook

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse