Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 48

20299.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Szende Gyula: Földrajz-politikai és gazdaság-statisztikai adatok a Föld összes államairól. Budapest, 1922. Pesti Könyvnyomda Rt. IV + 366 + [2] p. Egyetlen kiadás. Pillanatfelvétel a Föld országairól, alkotmányos berendezkedéséről, gazdasági, statisztikai mutatóiról. A munka kiemelten kezeli Magyarországot, a francia és brit államot, a szomszédos államokat, Németországot, Olaszországot és Oroszországot, Európán kívül az Amerikai Egyesült Államokat és Kínát. A könyv kiadásának idején Németország baloldali, Olaszország királyi irányítás alatt áll, ez utóbbi ebben a kiadás évében változik meg, Mussolini bevonulásával. A címoldalon és a borítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusbejegyzés. Fűzve, sérült kiadói borítóban, körülvágatlan példány.
20300.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vass József: Kézi-szótár Cornelius Neposhoz.  Pest, 1867. Lampel Róbert (Vodianer F.) XII + [2] + 374 p.  Vass József kolozsvári piarista tanár jegyzetelt latin-magyar szótára Cornelius Nepos tanulmányozásához. A címoldal verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán katalóguscímkével. Jó példány.
20301.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kotsis Endre: Gazdasági épületek becslése és amortizációja. Tanulmány a magyar mezőgazdasági építészet köréből. Budapest, 1927. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. 46 + [2] p. + 2 melléklet (kihajtható). Kotsis Endre (1897-1954) építész, műegyetemi tanár gazdasági fókuszú műszaki tanulmányát oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábra kíséri, a kihajtható mellékleteken költségszámítási táblázatok. Az első nyomtatott oldalon halvány foltosság. BOEH VI: 4429. Fűzve, sérült, javított gerincű, foltos kiadói borítóban.
20302.

Rufpreis:
2 400 HUF

20303.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Dr. Báró Malcomes Béla: Magyar ipargazdaság. Bp., 1940. Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzésekkel, aláhúzásokkal.
20304.

Rufpreis:
2 800 HUF

20305.

Rufpreis:
800 HUF

20306.

Rufpreis:
1 200 HUF

Csiszár Árpád-Felhősné Csiszár Sarolta: A beregi népi textíliák lexikonja. Debrecen, 1983, Alföldi Nyomda. Papírkötés.
20307.

Rufpreis:
1 000 HUF

20308.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

20309.

Rufpreis:
1 800 HUF

20310.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF