Albert József: Terepbejáró. Szociológiai, szociográfiai és közművelődési írások. DEDIKÁLT! Veszprém, 1994., TIT Vajda Péter Veszprém Megyei Egyesülete Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés.
José Ortega Y Gasset: Két történelmi esszé. Gerinctelen Spanyolország. A történelem mint rendszer. Ford.: Farkas Géza. A jegyzeteket összeáll. és az utószót írta: Csejtei Dezső. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Ludwig Feuerbach: Filozófiai kritikák és alapelvek. Ford.: Endreffy Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket Ág Attila írta. Bp., 1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. köt. Bp., 1943, Singer és Wolfner, 349+(3) p.+ 16 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés.
Bognár Cecil: Mi és mások. A mindennapi élet lélektana. Bp., [1937], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 349+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
3 db szótár és nyelvkönyv: Magyar szerb-horvát és horvát-szerb magyar zsebszótár. Bp., é.n., Lingua. 3. , változatlan kiadás. Kiadói papírkötés. + Mikes Lajos: Tolnai angol nyelvtana (kezdők számára). Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel, lapok alján ázásnyommal, néhány kevés lap széle sérült. + Kleines deutsch-russisches technisches Wörterbuch. Königsberg-Berlin, 1941, Ost-Europa-Verlag. Kiadói papírkötés.
Collins F. Howard: Spencer Herbert synthetikus filozófiájának kivonata. Társadalomtudományi Könyvtár I. köt. Bp., 1903, Politzer Zsigmond és Fia. Átkötött félvászon-kötés, magánkönyvtári címkével, kissé kopott borítóval, névbejegyzéssel.
Oppenheimer Ferenc: A szociális kérdés. Ford.: Kovács Gábor. Természet és Társadalom 3. sz. Bp., 1918, Uj Magyarország Rt. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.