Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 48

Bernát István: Franczia állapotok. A Magyar Gazdaszövetség kiadványa. Bp., 1908, Stephaneum-ny., 23+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón és a címlapon bélyegzőkkel.
20287.

Rufpreis:
1 600 HUF

Georg Simmel: A kacérság lélektana. Veszedelmes Viszonyok. Bp., 1990, Atlantisz - Medvetánc. Kiadói papírkötés.
20288.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dr. Almásy Endre et al.: Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalizis főbb kérdéseiről. Írták a Magyarországi Pszichoanalitikai Egyesület tagjai. Bevezetővel ellátta Sigmund Freud. H.n., 1993, Párbeszéd - T-Twins. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papírszalaggal, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
20289.

Rufpreis:
1 200 HUF

Plutarchs moralisch-philosophische Werke. 2. Übersetzt v. I.F.S. Kaltwasser. Wien und Prag 1797. Haas, 1t rézmetszet + 458 + 6p. Korabeli félvászon kötésben
20290.

Rufpreis:
4 000 HUF

(Őskelta szókincs szótára) Stokes, W.:Urkeltischer Sprachschatz. Göttingen 1894. Vandenhoeck & Ruprecht's Verlag, 337p.. Korabeli félbőr kötésben
20291.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Szabó Teréz Mária: A kalmük szóképzés. Die Wortbildung im Kalmückischen. Budapestini, 1943. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). 70 + [2] p. Egyetlen kiadás.(Dissertationes Sodalium Instituti Asiae Interioris. - A Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Belsőázsiai Intézetében készült dolgozatok, 3. kötet.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20292.

Rufpreis:
2 400 HUF

20293.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Freud, Sigmund A mindennapi élet pszichopatológiája. (Az elfelejtés, elszólás, elírás, babona és tévedés.) Fordította Takács Mária. Propaganda kiadás. Wien-Budapest, [1932]. Internationaler Psychoanalytischer Verlag - Somló Béla (Buchdruckerei Elbemühl A.-G., Wien). 281 + [7] p. Egyedül jogosított magyar kiadás. A kötet először 1923-ban jelent meg magyarul, szintén Ferenczi Sándor és Storfer A. József sajtó alá rendezésében. Az első előzéken Farkas Ferenc (1903-1966), a Nemzeti Parasztpárt politikusának könyvjegye. (Sigmund Freud összegyűjtött művei. II. kötet.) Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20294.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kosutány István: Tudományos gyakorlati kéz-tan. Diagnózis és prognózis a kézből. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek és művelt laikusok számára. 316, a szerző által rajzolt ábrával. Budapest, 1937. Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 224 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal illusztrált lélekbúvárlati kiadvány, mely egyértelmű összefüggéseket sejtet az egyén kézformája, kéz-arányai valamint személyisége, vérmérséklete és pályaorientációja között. A piaci siker miatt a szerző öt évvel később megjelentette a munka második, bővített kiadását. A tartalomjegyzék oldalán, az utolsó nyomtatott oldalon és az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón alternatív címfelirat: ,,A kézvonalak titka. Gyakorlati diagnózis és prognózis a gyermek és felnőtt életkilátásairól 316 ábrával".
20295.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20296.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bitter István - Rihmer Zoltán: Gyakorlati pszichofarmakológia.  A szerző, Bitter István (1949-) az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika egyetemi tanára és korábbi igazgatója által DEDIKÁLT példány! Bp., 1989., Műszaki. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20297.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ular, Alexander: Die Politik - Untersuchungen über die völkerpsychologischen Bedingungen gesellschaftlicher Organisation. Die Gesellschaft. Sammlung sozialpsychologischer Monographien, herausgegeben von Martin Buber. Frankfurt a.M., é.n., Rütten & Loening. Német nyelven. Kiadói keménykötés, festett felső lapélekkel, borítón apró kopásnyomokkal és ceruzás felirattal.
20298.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF