https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Koppi, Car. [Károly] - Oratio, qua viro clar. Danieli Cornides in regia universitate hungarica diplomaticae, et heraldicae professori, ac bibliothecae custodi eadem universitate regia iusta faciente parentavit - -. (Daniel Cornides, a Magyar Királyi Egyetem diplomácia és heraldika professzora, ugyanazon királyi egyetem könyvtárának őrzője dicsérő beszéde) Pest, [1787.] Landerer, Mich. 10 sztl. lev. Borító nélkül.
1
19579.

Koppi, Car. [Károly] - Oratio, qua viro clar. Danieli Cornides in regia universitate hungarica diplomaticae, et heraldicae professori, ac bibliothecae custodi eadem universitate regia iusta faciente parentavit - -. (Daniel Cornides, a Magyar Királyi Egyetem diplomácia és heraldika professzora, ugyanazon királyi egyetem könyvtárának őrzője dicsérő beszéde) Pest, [1787.] Landerer, Mich. 10 sztl. lev. Borító nélkül.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
1
19580.

Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1889, Méhner Vilmos. 120 p + 4 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, facsimile aláírásokkal, melléklettel. Korabeli átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, hiányos, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Verhandlungen in der Versammlung der Lanstände des Königreich Würtemberg im 1815. Eilfte Abtheilung. October 1815. Hozzákötve: October, November 1815. hn., én, nyn., 286+2+76 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
1
19581.

Verhandlungen in der Versammlung der Lanstände des Königreich Würtemberg im 1815. Eilfte Abtheilung. October 1815. Hozzákötve: October, November 1815. hn., én, nyn., 286+2+76 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Babits [Mihály], Michele - Szekfű [Gyula], Giulio: Degli ungheresi. Due saggi. Budapest, 1942. Societas Carpato-Danubiana Editrice (S. A. ,,Athenaeum''). 142 p. Egyetlen kiadás. A nemzetkarakterológiai kötetben Babits Mihály: ,,Del carattere ungherese'' című esszéjét Szekfű Gyula ,,Il carattere ungherese nella storia'' tanulmánya követi. A tanulmányok eredeti nyelven először a Szekfű Gyula szerkesztette ,,Mi a magyar?'' című kötetben jelentek meg, 1939-ben. (Biblioteca di ,,Rassegna d'Ungheria''. Serie prima. N. 1-2.) Enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.
1
19582.

Babits [Mihály], Michele - Szekfű [Gyula], Giulio: Degli ungheresi. Due saggi. Budapest, 1942. Societas Carpato-Danubiana Editrice (S. A. ,,Athenaeum''). 142 p. Egyetlen kiadás. A nemzetkarakterológiai kötetben Babits Mihály: ,,Del carattere ungherese'' című esszéjét Szekfű Gyula ,,Il carattere ungherese nella storia'' tanulmánya követi. A tanulmányok eredeti nyelven először a Szekfű Gyula szerkesztette ,,Mi a magyar?'' című kötetben jelentek meg, 1939-ben. (Biblioteca di ,,Rassegna d'Ungheria''. Serie prima. N. 1-2.) Enyhén foltos kiadói kartonkötésben. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Neruda, Pablo: A könyvhöz. Fordította és a bevezetést írta Somlyó György. [Budapest], 1974. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). [28] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,[A kötet] tipográfiáját az Iparművészeti Főiskola Tipográfiai Tanszéke II. évfolyamának növendékei tervezték 1973-ban, Szántó Tibor tanár irányításával. Az oldalpárok kompozícióinál Vajda Lajos: Barátok című ceruzarajzát használták fel.'' Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
19583.

Neruda, Pablo: A könyvhöz. Fordította és a bevezetést írta Somlyó György. [Budapest], 1974. Magyar Helikon - Európa Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). [28] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,[A kötet] tipográfiáját az Iparművészeti Főiskola Tipográfiai Tanszéke II. évfolyamának növendékei tervezték 1973-ban, Szántó Tibor tanár irányításával. Az oldalpárok kompozícióinál Vajda Lajos: Barátok című ceruzarajzát használták fel.'' Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Csurka Péter: Bolond szerelem. A pénzeszsák [Két kisregény.](Aláírt.) Budapest, [1936]. (Szerző) Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 165 + [1] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása. Csurka Péter (1896-1964) író, újságíró Csurka István drámaíró, politikus és Csurka László színművész édesapja. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben. Jó példány.
1
19584.

Csurka Péter: Bolond szerelem. A pénzeszsák [Két kisregény.](Aláírt.) Budapest, [1936]. (Szerző) Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt. 165 + [1] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása. Csurka Péter (1896-1964) író, újságíró Csurka István drámaíró, politikus és Csurka László színművész édesapja. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
A magyar emigratio mozgalmai 1859-1862. Kossuth emlékiratai nyomán. Bp., 1883, Franklin, 107+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, bélyegzéssel.
1
19585.

A magyar emigratio mozgalmai 1859-1862. Kossuth emlékiratai nyomán. Bp., 1883, Franklin, 107+5 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, bélyegzéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre
1
19586.

Az Erdélyi Múzeum-Egylet évkönyve az 1911. évre. Szerk. Schilling Lajos. Bp., 1912. Erdélyi Múzeum Egyesület Rt. 145 p. +2 t Kiadói papírkötésben + meghívó a közgyűlésre

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. II. kötet. Bp., [1887], Aigner Lajos, Rudnyánszky A.-ny., VI+342 p.. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, sérült gerinccel
1
19587.

Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. II. kötet. Bp., [1887], Aigner Lajos, Rudnyánszky A.-ny., VI+342 p.. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, sérült gerinccel

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
2
 
Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.
1
19588.

Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Reprint! Bp., 1991, Pán Könyvkiadó. Kísérőfüzettel. Kissé kopott félvászon kötésben.
1
19589.

Egyetemes történet. Szerk.: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Reprint! Bp., 1991, Pán Könyvkiadó. Kísérőfüzettel. Kissé kopott félvászon kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Heinrich von Sybel:Geschichte der Revolutionszeit von 1789 bis 1795. II. és III. kötet. Düsseldorf, 1877. Bubbeus. 462 p; 506p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. III, kötet hátsó borítón kis sérüléssel, néhány foltos lappal, gerincen kopással. ./ Contemporary, gilded half-leather binding. III, volume with a small damage on the back cover, a few stained pages, wear on the spine. .
1
19590.

Heinrich von Sybel:Geschichte der Revolutionszeit von 1789 bis 1795. II. és III. kötet. Düsseldorf, 1877. Bubbeus. 462 p; 506p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. III, kötet hátsó borítón kis sérüléssel, néhány foltos lappal, gerincen kopással. ./ Contemporary, gilded half-leather binding. III, volume with a small damage on the back cover, a few stained pages, wear on the spine. .

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse