Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

Hóman Bálint: A forráskutatás és forráskritika története. A Magyar Történettudomány Kézikönyve I. köt. 3/A. füzet. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat, 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19567.

Rufpreis:
800 HUF

A Honfoglalás 1100. évfordulója eseményei. Budapest 1996 március-december. Kiadó: Honfoglalás 1100. évfordulója Emlékbizottság titkársága. Budapest 1996. Szerkesztő: Hernádi Miklós. Kiadói papír kötésben. Kisebb gyűrődésekkel.
19568.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Révész-Siklódi-Hidán-Benkő: A honfoglalók hétköznapjai. Bp., 1996, Promptus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19569.

Rufpreis:
1 800 HUF

19570.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kéziratos források az Országos Széchényi Könyvtárban 1789-1867. Országos Széchényi Könyvtár Kiadványai XXIV. Bp.,1950, OSZK, VIII+252 p. Kiadói papírkötés
19571.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dr. Ila Bálint: A Thurzó-család levéltára. Bp.,1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Ragasztott kiadói papírkötés, DEDIKÁLT példány.
19572.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

A magyar történelem képekben. 1918-1919. Szerk.: Réti László. Bp.,1957., Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés.
19573.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Áldásy Antal: A XV. század nyugati elbeszélő forrásai. A Magyar Történettudomány Kézikönyve. I. köt. 7/C füzet. Bp., 1928, Magyar Történelmi Társulat, 31 p. Kiadói papírkötés, "A Magyar Történelmi Társulat ajándéka" bélyegzéssel.
19574.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Inczédi Pál naplója 1660-1697. - Késmárki Névtelen nemes naplója 1682-1683. - Szakál Ferencz naplója 1698-1718. - Vizaknai Briccius György naplója 1693-1717. Jegyzetekkel és oklevéltárral ellátva Kiadják Szabó Károly és Szilágyi Sándor. Pest, 1860. Pfeifer Ferdinánd. [4] + 131 p. Történeti emlékek a Magyar Nép községi és magán életéből. II. kötet. Modern, keménytáblás papírkötésben, az eredeti papírboríték részben felhasználva, kissé foltos lapokkal
19575.

Rufpreis:
6 000 HUF

Adriano Capelli: Lexicon Abbreviaturarum. Wörterbuch lateinischer und italienischer Abkürzungen, wie sie in Urkunden und Handschriften besonders des Mittelalters gebräuchlich sind, dargestellt in über 14000 Holzschnittzeichen. Lipcse, 1928, Weber. 2. kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, hátsó szennylap feltehetően hiányzik, máskülönben jó állapotban..
19576.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Gulyás Pál szerk: Magyar életrajzi lexikon. Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái kiegészítő sorozata. Bp., 1926.1 kötet 1-4 füzetek. Aáchs-Anker. Fűzve, kiadói papírborítóval, sérülésekkel
19577.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Juhász Attila: Remeg a Föld és az ember. Arad, 1940. ,,Vasárnap'' irodalmi és nyomdai műintézet. 48 p. + 1 térkép (kihajtható). Juhász Attila földtani témájú ismeretterjesztő írása a Romániát 1940 novemberében megrázó földrengések alkalmából készült, oldalszámozáson belül fényképekkel és ábrákkal illusztrálva. A földrengéssorozat legjelentősebb rengése 1940. november 20-án történt, Bukarestben és a Regátban jelentős károkat okozott, de érezhető volt még Orsovánál és Erdélyben is. Színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, első borítólapján az ár felülragasztásával.
19578.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF