Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 255

19591.

Rufpreis:
2 400 HUF

19592.

Rufpreis:
1 800 HUF

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1923 . teljes évfolyam 2 db száma: I. évf 1-2., 3-4 szám, 1 . Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1923, Magyar Országos Levéltár..Egészvászon kötésben eredeti borítók a végére kötve
19593.

Rufpreis:
1 800 HUF

19594.

Rufpreis:
2 400 HUF

Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1942-1945. 20-23. évfolyam. Szerk. Sinkovics István. Bp. 1942-1945, Magyar Országos Levéltár. IV, 424 l. Kiadói papírborítóban,apró sérüléssel. felvágatlan példány.
19595.

Rufpreis:
2 400 HUF

Horváth István - Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.) (Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november''. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos'' besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is. Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19596.

Rufpreis:
1 800 HUF

19597.

Rufpreis:
1 600 HUF

19598.

Rufpreis:
1 800 HUF

Teleki Mihály levelezése. Szerk.: Gergely Sámuel. A római szent birodalmi gróf Széki Teleki család oklevéltára VI. köt. (1672-1674). Bp., 1912, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.), XLII+662 p. Kiadói papírkötés sérült borítóval, hátsó hiányos, felvágatlan
19599.

Rufpreis:
1 200 HUF

Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés,sérült gerinccel
19600.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

19601.

Rufpreis:
1 200 HUF

19602.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF