Magyar gazdák évkönyve 1891-re. Negyedik évfolyam. Szerk.: Löcherer Andor, Kormos Alfred és Kende Zsigmond. Bp., 1891, Magyar Föld, 212+51+25 (korabeli reklámok) p. A címlap hátoldalán 1891-es naptárral. Kiadói festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap és a címlap kijár, kopott borítóval.
Kollmanné lemhényi Dávid Andrea: Élelmezési-háztartási ismeretek és gyakorlatok tankönyve. Bp., 1946, szerzői kiadás (Globus-ny.), 551+(1) p. Kilencedik javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval és fűzéssel.
Clima Mária: Háztartástan, gazdasági és neveléstani ismeretek. Polgári leányiskolák számára. A háztartási részt átdolgozta K. Tüdős Ilona és Kovács Mária. A neveléstani részt írta: Sebestyénné Stetina Ilona. Bp., ,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 138 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval és gerinccel, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
Szabó Zoltán: A szobai növények élete és gondozása. Népszerű Természettudományi Könyvtár. Bp., 1928., Kir. M. Természettudományi Társulat. Átkötött félvászon-kötés, a címlap és az utolsó lap javított, restaurált.
3 db retró receptfüzet: Receptfüzet-Spezialitäten. Magyar és német nyelven. Kiadói spirálfűzött kötés. + Meleg szendvicsek. + Meleg zöldség ételek. Tűzött, egyedi alakú papírkötés. Változó állapotban, mindegyik füzet színes fotókkal gazdagon illusztrálva.
Jean Anthelme Brillat-Savarin: Az izlés fiziológiája Fordította: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella Múzsák Közművelődési Kiadó, Budapest, 1986 - a Singer és Wolfner 1912-es kiadású könyvének reprint kiadása eredeti kiadói könyvjelzőjével Fűzött keménytáblás papírkötés - 303 oldal
Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.