Várkonyi Nándor: A modern magyar irodalom. Az életrajzi részeket összeáll.: Szabó István. (Pécs, 1929), Danubia, 466+(2) p.+ 10 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes, ázott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
2 db könyv - Carriére-Delumeau-Eco-Gould: Beszélgetések az idők végezetéről + Grass, Günter: Az én évszázadom. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kodolányi János: A vas fiai. I-II. köt. Kodolányi János művei. Bp., [1940], Athenaeum, 359 p.; 355 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítókon némi kopással.
Márai Sándor 2 műve: Mágia. Bp., 1941, Révai. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kis ázásnyommal. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Navarrai Margit: Heptameron. Navarrai Margit királynő hetvenkét pajzán története a XVI. század közepéről. Fordította: Antal László. Illusztrálta: Würtz Ádám. 1969, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, .Sorszámozott 736 /2850
Bori Imre: A jugoszláviai magyar irodalom rövid története. (DEDIKÁLT). Bányai János utószavával. Újvidék, 1993, Forum. Harmadik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Bori Imre (1929-2004) Széchenyi-díjas író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány.
Arany-kéziratok. A bevezetőt írta és a dokumentumokat válogatta: Novák László. Az Arany János Múzeum Irodalomtörténeti Gyűjteménye 1. Nagykőrös, 1982, Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés, az előzéklap kissé sérült. Megjelent 600 példányban.