Képessy Imre - Magyar László - Zettner Ede: Számtan polgári fiúiskolák számára. I. rész. Bp., 1902.,Lampel R. (Wodianer és Fiai) Rt. Átkötött egészvászon-kötés.
Hoitsy Pál: A nagy természet, s a kicsiny ember. (Népszerű természettudományi értekezések. Bp., 1883., Franklin, VI+2+229+2 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel és ajándékozási bejegyzéssel.
C.G. Jung: Lélekgyógyászat. Öt előadás. Mérleg. A kísérő tanulmányt "vallás és pszichoterápia" címmel Bodrogi Miklós írta. Bp., 1998. Európa. Kiadói papírkötés.
Weininger Antal, dr. - Az egészség testi és lelki forrásai Bp., 1942. OKT. Vörösváry. Bányai. 203 p. 2 sztl. l. kiadói papírkötésben. hozzá nyomtatott kísérőlevél
Dr. Nádas Mihály: Önmegóvás. A nemi élet jelentőségének és fontosságának oktató ismertetése, méltatása erkölcsi és élettani szempontból; a kicsapongások és a vele való visszaélés következményeinek elkerülése. Dr. Retau O. nyomán írta - - . Bp., é.n. (cca 1900), Rozsnai Károly (Révai és Salamon-ny.), 106+(22) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként sérült lapszélekkel, tulajdonosi bélyegzőkkel.
Dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 1. füzet. Útmutató a gerincesek és puhatestűek gyűjtésére, konzerválására és gyűjtemények készítésére. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, 2 sztl. lev.+ 60 p. Kiadói tűzött papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval.
Sztrókay Kálmán: A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műmelléklettel. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kissé sérült félvászon kötés. + Müller Ottó: A kis kémikus. Bp., 1944, Rózsavölgyi, kiadói félvászon kötés, sérült gerinccel.
Van Loon, [Hendrik Willem]: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. Ford.: Havas József. A szerző rajzaival. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala, 440 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel, a hátsó borítón néhány kisebb folttal.
dr. Hézser Aurél: Földrajz a gimnáziumok, reálgimnáziumok, és reáliskolák II. osztálya számára. Európa és Ázsia földrajza Bp., 1928. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Félvászon kötésben,