Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 251+(1) p.+ XLVIII t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Howard Rheingold: The Millennium Whole Earth Catalog Paperback San Francisco, 1994. Harper. Kiadói papírkötésben Kézikönyv túlélőknek, hogy mit hol melyik könyvben talál meg az ember. Folio
Gortvay György (szerk.): Az Országos Közegészségügyi Intézet működése 1945-1946-1947 években. Budapest, 1948. (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 499 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel, grafikonokkal illusztrált statisztikai-népegészségügyi kötet. A címoldalon, az első borítón, a belső borítókon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, kiadói borítóban.
Széll Kálmán: Az egyatomú, ideális gázok Einstein-féle quantumelmélete. Budapest, 1927. (Franklin-Társulat nyomdája.) [55]-68 p. (Különlenyomat a Mathematikai és Physikai Lapok XXXIV. kötetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Magyarország gyógyfürdői. Összeállították: Aujeszky László, Papp Ferenc, Frank Miklós. Budapest, 1949. (Országos Fürdőügyi Igazgatóság - Révai-nyomda). 64 p. Oldalszámozáson belül 12 egész oldalas fotóval díszítve. Kiadványuk a háború után helyreállított budapesti és vidéki gyógyfürdők éghajlattani, földtani és gyógykezelési adatait összegzi a gyógyulni vagy éppen kikapcsolódni vágyó dolgozók széles rétegének tájékoztatása céljából. (Balneológiai könyvtár. 1. szám.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első borítón apró javítással. Jó példány. Ritka.
1923-1928 Antropológiai füzetek (Anthropologia Hungarica) I. évf. 1-3. sz., III. évf. 1-3. sz. Szerk.: Bartucz Lajos. Kiadói papírkötések, szakadozott borítókkal, az egyik borító javított.
Dolgozatok Rigler Gusztáv negyedszázados tanári működésének emlékére. Írták és kiadták tanítványai és tanártársai. (Szerkesztette: Lőte József, Jancsó Miklós, Poór Ferenc.) Szeged, 1926. Szegedi Uj Nemzedék Lapvállalat Rt. 1 t. (hártyapapírral védett címkép: Rigler Gusztáv mellképe) + [16] + 653 + [3] p. + 12 t. (6 kihajtható táblázat, 2 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül néhány egészoldalas ábrával, grafikonnal. Három levél a gerincnél ragasztással erősítve. Rigler Gusztáv (1868-1930) orvos, egyetemi tanár, a szegedi Közegészségügytani Intézet vezetője. Kutatási területe fokozatosan kiterjedt a higiéné minden területére. Foglalkozott bakterológiával, szerológiával, járványtannal és fertőtlenítéssel. Vizsgálta a talaj- és vízhigiénét, az alföldi ártézi kutak vizét, a gyógyfürdőket és az ásványvizeket. Nem kerülte el figyelmét az élelmiszer- és élelmezéshigiéné, az iskolahigiéné. Szerteágazó érdeklődésének megfelelően a tisztelgő tanulmányok is szerteágazó témákat ölelnek fel. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.