Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 69

Bicskei József: Vezérfonal a kémiai gyakorlatokhoz. Kezdők, elsősorban orvosanhallgatók számára. (Dedikált.) Budapest, 1933. (Kertész József könyvnyomdája, Karcag). Dedikált: ,,dr. Reichert Róbert egyetemi adjunktus úrnak szeretettel: dr. Bicskei József". 104 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával illusztrált kémiai bevezető szakmunka. A címoldalon és az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Prov. és poss.: Reichert Róbert. [Reichert Róbert (1901-1937) ásványtani kutató, egyetemi tanár, az Angolkisasszonyok Római Katolikus Tanárképző Főiskolájának ásvány- és kőzettani, geológiai és kémiai előadója.] Aranyozott gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben.
20165.

Rufpreis:
4 000 HUF

Peregrinálók. Negyvenhárom magyarországi és erdélyi orvostanhallgató életrajza 1683-1783. Szerk. és a szövegeket vál. Dörnyei Sándor. Ford., a magyarázatokat és az előszót írta: Magyar László András. Zebegény, 2006., Borda Antikvárium. Kiadói kartonált papírkötés.
20166.

Rufpreis:
4 000 HUF

20167.

Rufpreis:
4 000 HUF

ifj. Xántus János: A természet kalendáriuma. Bukarest, 1958, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
20168.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20169.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Huxley, Thomas Henry: Előadások az elemi élettan köréből. Az eredetinek harmadik kiadása után fordította Magyar Sándor. Átvizsgálta Balogh Kálmán. Czímképpel és nyolczvanhat fametszetű ábrával. Budapest, 1873. Természettudományi Társulat (Pesti Könyvnyomda Rt.) XXIII + [1] + 293 + [3] p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül számos élettani ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalakon ismeretlen kéztől származó jegyzetek, aláhúzások, a hátsó előzéken jegyzetek, könyvkötői szárazbélyegzés. Poss.: Papp Károly. [dr. Papp Károly (1873-1963) geológus, egyetemi tanár, tanszékvezető, dékán, Lóczy Lajos geológussal az Erdélyi-medence földgázkincsének felfedezője.] (A Kir. Magyar Természettudományi Társulat könyvkiadó vállalata IV.) Győry 9. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói vászonkötésben (Bóka L., Budapest), az első kötéstáblán katalóguscímkével. Jó példány.
20170.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fodor Ferenc: Általános gazdasági földrajz. A gazdasági élet földrajzi tényezői. Bp.,én., Athenaeum, 230+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
20171.

Rufpreis:
3 000 HUF

Élet és Tudomány. Munkások a tudományért - Tudósok a munkásokért. Felelős szerkesztő: Mariska Zoltán. I. évfolyam, 1-2. szám, II. évfolyam, 1-12 szám. (1946-1947) [Egybekötve.] Budapest, 1946-1947. Athenaeum ny. 32 p.; 32 p.; 384 p. Kéthetente megjelenő tudományos ismeretterjesztő folyóirat. A lapot 1946-ban Szent-Györgyi Albert alapította, első felelős szerkesztője Csűrös Zoltán vegyészmérnök volt. Első száma 1946. december 1-jén jelent meg, melyhez a Nobel-díjas lapalapító maga írta a bevezető cikket. A folyóirat rendkívül gazdag képanyaggal, közérhető nyelven írt természettudományos kérdésekről - a fizika, a kémia, a biológia (és az orvostudomány), a természetföldrajz (és a földtudományok), a csillagászat és a műszaki tudományok kérdéseiről, számos tudománytörténeti cikk kíséretében. A hátsó borítóról fokozatosan eltűnnek a nyomást végző Athenaeum kiadó könyvajánlói, helyükön a Szovjetunió-beli találmányokat és a szovjet újjáépítést ünneplő fotóanyag tűnik föl. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címfelirattal. Jó példány.
20172.

Rufpreis:
3 000 HUF

20173.

Rufpreis:
3 000 HUF

Simonffy Jenő: A rádió fizikai alapjai. A szerző, Simonffy Jenő (1885-1954) által DEDIKÁLT példány! Szombathely, 1935, Martineum. Kiadói papírkötés.
20174.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyar-Latin és latin-magyar nagygomba névjegyzék. Bp., 2004. Magyar Mikológiai Társaság. Kiadói papírkötésben.
20175.

Rufpreis:
2 800 HUF

2 db gyógyszerészeti témájú könyv: Szarvasházi Judit: Képek és emlékek patikáink múltjából. + Képek a Kazay Lexiconhoz. Válogatás Kazay Endre: Gyógyszerészi Lexicon c. művéből (Nagybánya, 1900). Bp., 2004-2006, Galenus. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20176.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF