Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1975, Corvina. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Csiky Tibor (1932-1989) szobrászművész életmű-kiállítása. Szerk.: Százados László. Bp.,1994., Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
English, Paul: Erotikens historia i Europa. Göteborg, 1932, Elanders Boktrydckeri Aktiebolag. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, viseltes állapotban
Ludmila Kybalová Olga Herbenová Milena Lamarová : Das große Bilderlexikon der Mode Vom Altertum zur Gegenwart Prag 1966. Artaria. Egészvászon kötésbe, papír védőborítóval
Jan Durdík: The Pictoral Encyclopedia of Antiques. London, 1972, Hamlyn, egészvászon kötés, angol nyelven. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált kiadvány a legkülönbözőbb műtárgyakról.
Eszterhas, Joe: Hollywoodi fenevad. Memoár. (Dedikált.) (Budapest), 2005. Litkey és Társa (Széchenyi Nyomda, Győr). 525 + [3] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Szeretettel neked. 2010. május 20. Hollywood, USA. Joe Eszterhas". A hollywoodi forgatókönyvíró önéletrajza eredeti nyelven először 2004-ben jelent meg, ,,Hollywood Animal" címen, a magyar származású forgatókönyvíró döntően hollywoodi forgatási történeteket oszt meg olvasóival. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.