Garas Klára: Magyarországi festészet a XVII. században. Magyarországi barokk festészet. I. Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, 206+(2) p. + LII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval. Megjelent 1000 példányban.
S. Nagy Katalin: László Lakner "real". Budapest-Berlin 1956-2006. Bilder aus deutschen und ungarischen Sammlungen. 2006, Collegum Hungaricum Berlin. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Somogyi Zsolt: A magyar szecesszió bútorművészete. Az iparművészet remekei. Bp., 2009., Corvina - Iparművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp., 1943, Officina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, gerinc alján és tetején apró szakadásokkal
Divald Kornél: A magyar iparművészet története. Szent István Könyvek 75-76. sz. Bp., 1929, Szent István-Társulat, 268+(1) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, a címlapon tulajdonosi bélyegzővel.
Schrammel Imre: Schrammel. A művész, Schrammel Imre (1933- ) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas iparművész, keramikus, a Magyar Iparművészeti Főiskola egykori rektora által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1993, Parti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.