Budapest 150

Zahl der Lose: 55

cca 1930 Szent Margitsziget, a Duna folyam gyöngye. Gyógy- és üdülőhely a magyar főváros szívében. Magyar és német nyelvű, térképpel illusztrált tájékoztató prospektus, Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) grafikájával. Bp., Klösz Gy. és Fia-ny., jó állapotban, kihajtva: 34x24 cm
18537.

Rufpreis:
1 800 HUF

Horusitzky Henrik: Budapest Dunajobbparti részének (Budának) hidrogeológiája. Budapest, 1939. [,,Élet" ny.] 404 p. + 10 t Kiadói, szakadozott papírborítóval, a hátsó borító hiányzik, de a lapok jó állapotban, + 2 nagy méretű térkép melléklet. Szerkeszők: Pap Ferenc - Király Kálmán - Horusitzky Henrik. Rajzolták: Garami T., Pálfalvi Gy. és Zuna A. Kiad.: Bp., 1939. Polgármesteri II. Ügyosztály 91x120 cm egyenként.
18538.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Szilágyi János: Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Összeáll.: - - . Bp., 1949, Budapest Főváros kiadása, 96 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis szakadással.
18539.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1880 Bp. I., Fő utca 17. szám alatti ház udvara, keményhátú fotó, a hátoldalon feliratozva, 14x10 cm
18540.

Rufpreis:
5 000 HUF

Siklóssy László: Hogyan épült Budapest? (1870-1930). A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Bp., 1931, Fővárosi Közmunkák Tanácsa, (Athenaeum-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel, kijáró, foltos lapokkal, térkép nélkül.
18541.

Rufpreis:
4 000 HUF

Haltenberger Mihály: Budapest városföldrajza. Szendy Károly Budapest székesfőváros polgármesterének előszavával. Fővárosi Pedagógiai Szemináriumi Kézikönyvek I. köt. Bp., 1942, Stephaneum, 160 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
18542.

Rufpreis:
2 000 HUF

18543.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Lázár Kálmán]: A pesti állatkert ismertetése egy szakértőtől. Bp., 1996., Enciklopédia Kiadó. Az 1866-os reprint kiadása. A hasonmás kiadványt a Fővárosi Állat- és Növénykert - az intézmény fennállásának 130-adik évfordulójára - jelentette meg. A borító Kőnig Frigyes terve. Kiadói kartonált papírkötés.
18544.

Rufpreis:
2 400 HUF
9

Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Bakos Margit reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, a papír védőborítón kis szakadással.
18545.

Rufpreis:
1 600 HUF

Buza Péter - Sajdik Ferenc: Kószálunk a régi Pesten. Múltidéző barangolás szövegben és rajzban. Rajzolta: Sajdik Ferenc. Bp.,1986.,Panoráma. Kiadói kartonált papírkötés.
18546.

Rufpreis:
2 400 HUF

Arató András: Gábriel éve... régi kór árnya felé. Bp., 2014., Gabbiano. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18547.

Rufpreis:
2 400 HUF

Rexa Dezső: 101 kép a régi Pest-Budáról. Bp., 1959, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 4600 példányban.
18548.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF