cca 1930 Szent Margitsziget, a Duna folyam gyöngye. Gyógy- és üdülőhely a magyar főváros szívében. Magyar és német nyelvű, térképpel illusztrált tájékoztató prospektus, Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994) grafikájával. Bp., Klösz Gy. és Fia-ny., jó állapotban, kihajtva: 34x24 cm
Horusitzky Henrik: Budapest Dunajobbparti részének (Budának) hidrogeológiája. Budapest, 1939. [,,Élet" ny.] 404 p. + 10 t Kiadói, szakadozott papírborítóval, a hátsó borító hiányzik, de a lapok jó állapotban, + 2 nagy méretű térkép melléklet. Szerkeszők: Pap Ferenc - Király Kálmán - Horusitzky Henrik. Rajzolták: Garami T., Pálfalvi Gy. és Zuna A. Kiad.: Bp., 1939. Polgármesteri II. Ügyosztály 91x120 cm egyenként.
Szilágyi János: Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Összeáll.: - - . Bp., 1949, Budapest Főváros kiadása, 96 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis szakadással.
Haltenberger Mihály: Budapest városföldrajza. Szendy Károly Budapest székesfőváros polgármesterének előszavával. Fővárosi Pedagógiai Szemináriumi Kézikönyvek I. köt. Bp., 1942, Stephaneum, 160 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
[Lázár Kálmán]: A pesti állatkert ismertetése egy szakértőtől. Bp., 1996., Enciklopédia Kiadó. Az 1866-os reprint kiadása. A hasonmás kiadványt a Fővárosi Állat- és Növénykert - az intézmény fennállásának 130-adik évfordulójára - jelentette meg. A borító Kőnig Frigyes terve. Kiadói kartonált papírkötés.
Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Bakos Margit reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, a papír védőborítón kis szakadással.
Rexa Dezső: 101 kép a régi Pest-Budáról. Bp., 1959, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 4600 példányban.