Gyógyszerészek évkönyve az 1938-ik évre. Tizenhetedik évfolyam. Összeáll.: Koritsánszky Ottó és Löcherer Tamás. Bp., 1938, Gyógyszerészeti Közlöny (Attila-ny.), 508+(4) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány kissé sérült, a fűzéstől elváló lappal.
Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld II. kötet: A magyarföld szerkezete. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 208 p.+4 t. (kihajtható térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
1997-2000 Geophysical Transactions. Vol. 41. No. 3-4. és Vol. 43. No. 3-4. Szerk.: Hegybíró Zsuzsanna. Bp., 1997-2000., Eötvös Loránd Geophysical Institute of Hungary. Kihajtható táblákkal, térképekkel illusztrált. A 2. számban térkép-melléklettel: A Dunántól tellurikus vezetőképesség térképe/ Telluric conductance map of Transdanubia. Angol nyelven. Kiadói papírkötések, az egyik gerincen kis sérüléssel.
Bernward J. Gottlieb und Alexander Berg: Das Antlitz des Germanischen Arztes in vier Jahrhunderten Berlin, 1942. 212p. 200 képpel. Kiadói gerincén kissé sérült félvászon kötésben
Reichenhaller Kálmán Kémia és mineralógia I. Bp., 1913, Pallas, IV+107 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, és bejegyzésekkel.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.
Értekezések a természettudományok köréből. XIV. kötet. Szerk.: Szabó József. Hozzákötve: Hőgyes Endre: Az asszocialt szemmozgások idegmechanismusáról. Harmadik közlemény. Hozzákötve: Zsigmondy Vilmos: Tapasztalataim az artézi szökőkutak fúrása körül. Bp.-Pest, 188-1871, MTA - Eggenberger, 4+121 p.+I+IV t.+84+4 p.+I t.+1-3 (táblázat) t.+II-VI (táblázat) t.+46+2 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötés, régi könyvtári példány, a gerincen címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, kopott borítóval, kijáró lapokkal (118. oldalnál 2 lap és a IV tábla), egy táblán szakadással.
Helmholtz, H[ermann]: Népszerű tudományos előadások. 1-2. füzet. Fordították B. Eötvös Loránd és Jendrassik Jenő. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat Könyvkiadó Vállalata VI. köt. Bp., 1874, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+1+389+1 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, régi könyvtári példány, a gerincen címkével, régi intézményi bélyegzésekkel, kissé foltos lapokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.