Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 66

Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére. (Dedikált.) Budapest, 1938. Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés [ny. n.] 1 t. (hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + 295 + [1] p. Dedikáció a címkép verzóján: ,,Őfensége vitéz József Ferenc királyi herceg úrnak! Legmélyebb hódolatteljes tisztelettel Völgyesi Ferenc okl. ezredorvos. Budapest, 1938". Az oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel és részben színes ábrákkal gazdagon illusztrált kötet legkivált az állati hipnózis és a psziché kondicionálásának kérdéskörével foglalkozik, az állatkísérleteket bemutató kötet képanyagában analóg műszerekre kötött, hipnózisba volt szárnyasok, kutyák, medvék [!] és majomfélék felvételeiben tallózhatunk. A kötet második fele az állati és emberi központi idegrendszer, az agy ontogenezisét vizsgálja, oldalszámozáson belül számos színes szövegközti ábrával. Völgyesi Ferenc hipnotizőr és közhíresség szakmunkája emlékezetes bepillantást nyújt a korszak műszaki segédlettel végzett pszichés kísérletezésének világába, mely feltűnően mellőzi a kísérletezés morális kérdéseit. Néhány oldalon enyhe foltosság, a címkép és a második ív fűzése megerősítve. Az első előzéken régi katalógusszám, a címképet védő hártyapapíron apró hiány. (Lélek- és természettudomány, XIX-XX. szám.) Aranyozott, kötéstábláin foltos kiadói egészvászon kötésben.
20164.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kneipp, Sebastian:  Meine Wasser-Kur, durch mehr als 35 Jahre erprobt und geschreiben zur Heilung der Krankheiten und Erhaltung der Gesundheit. Mit dem Bildnisse der Verfassers.  Kempten, 1892. Verlag der Jos. Köfel'schen Buchhandlung (Buchdruckerei der Jos. Köfel'Schen Buchhandlung). 1 t. (címkép) + VII + [1] + 376 + [16] p.  Sebastian Kneipp (1821-1897) bajor katolikus pap és természetgyógyász, a mérsékelt táplálkozással és sok mozgással kiegészített természetes gyógymód hirdetője. Szövegközti illusztrációkkal kísért vízgyógyászati munkájában bőséggel tallózhatunk a különféle vízkúrákban, hát-, fej-, térdleöntésekben, gőzölésekben és borogatásokban, fürdőkben és pakolásokban, majd gyógynövényterápiás javaslatai követnek. A munka harmadik része a XIX. század utolsó harmada betegségeinek katalógusa, a betegségek leküzdésére jobbára a természetes gyógyászat eljárásait javasolja. A munka első kiadása 1886-ban jelent meg, példányunk a 41. kiadásból származik. A terapeuta és pap Bad Wörishofen-i kolostora valóságok zarándokhellyé, majd gyógyhellyé vált a századvégen, a számos előkelőséget, többek között koronás főket és a pápát is kúráló Kneipp hírneve egyre csak nőtt a század utolsó évtizedében, a századfordulóra a Kneipp-kúra fogalommá vált, a bajor természetgyógyász pedig világszerte a legismetebb németek egyikévé vált.  Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20165.

Rufpreis:
4 000 HUF

Scheiner J.: Népszerű asztrofizika. Bp., 1916. Kir. Magyar Term. Tud. Társ. Kiadói (Gottermayer) egészvászon kötésben minimális kopással.
20166.

Rufpreis:
2 400 HUF

Donáth Tibor: Funkcionális anatómia. Egészségügyi szakiskolák szakjegyzete. Bp., 1959, Medicina. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal. Megjelent 1100 példányban.
20167.

Rufpreis:
2 000 HUF

Schmidt Sándor: A drágakövek II. kötet harmincnégy eredeti rajzzal. Bp., 1890, Kir. M. Természettudományi Társulat. 319p. Kiadói kopott egészvászon-kötés, jó állapotban.
20168.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20169.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Rédey István: A Wegener-féle elmélet geodéziai jelentősége Budapest, 1940. Magyar Királyi Honvéd Térképészeti Intézet. 52 p. A lemeztektonikai elmélet földtani konzekvenciáit levonó tanulmányt oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra és néhány egész oldalas térképvázlat kíséri. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk levelein enyhe hullámosság. (Különlenyomat a ,,Térképészeti Közlöny VI. kötet 1-2. számából.) Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
20170.

Rufpreis:
3 000 HUF

Magyar kisdedóvó. A kisded összes foglalkozásának gyűjteménye és vezérkönyve. Szerk.: Peres Sándor, Stepanko Albert, Halász Sarolta, Hankovitsné Fábián Irma, Özv. Székely Gáborné. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált.
20171.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

G. M. Pavlov: Anatómia és élettan. Egészségügyi szakiskolák részére elfogadott tankönyv. Bp., 1950, Magyar-Szovjet Társaság Új Magyar Könyvkiadó. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
20172.

Rufpreis:
2 400 HUF

A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Hugonnai Vilma I-II. köt. Bp., 1907, Minerva. VIII, 447 l. 15 t.; 344 l. 17 t. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. A táblák és a melléklet színesek. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval
20173.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lukács Pál: Hogyan éljen a gyomor- és bélbajos ember? Bp., én., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, és a lapok kijárnak, rossz állapotban. + Rapaport Samu: Ideges gyomor- és bélbajok keletkezése és gyógyítása. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., 1931, Lélekkutatás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült, szétvált könyvtesttel, rossz állapotban.
20174.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Jankó János: A Nilus deltája. A delta földtani és földrajzi felépülése. Bp., 1890, [M. Kir. Földtani Intézet] (Franklin-ny.), 2 sztl. lev.+ 227-341 p.+ (1) p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétesett állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20175.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF