cca 1958-1995 Dr. Szemere György (1931-2016) orvos-biológus, humángenetikus szakmai írásainak, cikkeinek gyűjteménye, össz. 45 db különlenyomat, vegyes állapotban
1963 Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, zenetanár, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus feleségének előjegyzési naptára, számos érdekes bejegyzéssel Keresztury Dezső tevékenységére vonatkozóan valamint a kor kultúrális, szellemi életének meghatározó személyeinek említésével: Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Bernáth Aurél, Borsos Miklós, Gink Károly, Képes Géza, Hubay Miklós, Boldizsár Iván, Hankiss Elemér, Fábri Zoltán, Újhelyi Szilárd stb. Műbőrkötésben. Kultúrtörténeti ritkaság!
1966-1968 Szegedi Kenderfonó- és Szövőipari Vállalat beruházásai 1961-1967. (Beruházások és felújítások 1961-1965; Állóeszközállomány változása és fenntartása az 1966. évben; Állóeszközállomány változása és fenntartása az 1967. évben). Egészvászon-kötésben.
1966 Carlos Alberto Pereira portugál futballrajongó levele a Vasas SC-nek, amelyben Vasas labdarúgócsapatának Sporting CP elleni Európa-kupa meccséről származó mezt, vagy egyéb emléktárgyat kér a csapattól. Angol nyelven, borítékkal.
1972 Réder József (1951-2008) ökölvívó, az 1972-es müncheni olimpiai csapat tagjának saját kezű levele Hargitai András részére, "Hotel Olympia" fejléces levélpapíron, borítékkal
1972 Ortutay Gyula (1910-1978) néprajztudós, politikus, az MTA Néprajzi Kutatócsoport vezetőjének gépelt levele Népzenekutató Csoporttal és Vargyas Lajos (1914-2007) folklorista kutatástervezetével kapcsolatban Köpeczi Béla (1921-2010) az MTA főtitkára részére (1972-1975),4 gépelt oldal, saját kezű aláírással.
1973-1974 Bozó Gyula (1913-2004) éremtervező, grafikus és festőművész a Budapest-Rákoshegyi Lisieux-i Szent Teréz plébániatemplom felújítási tervével kapcsolatos dokumentációja: a szentély díszítési tervének vázlatai, homlokzati és alaprajz, a plébániával folytatott levelezése (a felújítás költségei miatt terveit végül nem fogadták el). + Lisieux-i Szent Terézzel, ill. a franciaországi Lisieux-ben található, róla elnevezett bazilikával kapcsolatos nyomtatványok (feltehetőleg a tervezés folyamán használt segédanyagok). Egy mappányi irat, vegyesen.