Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 91

1939 P. Károlyi Bernát, szül. Krausz Ádám (1892-1954) ferences szerzetes, a Demokrata Néppárt országgyűlési képviselőjének autográf aláírása, kínai ferences misszió javára küldött adományt megköszönő levelén
14178.

Rufpreis:
2 800 HUF

1940 Bp., Szent Gellért Szálló - Gundel Étterem menükártya, hátoldalán össz. 12 db aláírással: Peéry Piri (1904-1962) színésznő, Báró Feilitzsch Berthold (1867-1949) főispán, Lukács Margit (1914-2002) színésznő, Németh Antal (1903-1968) rendező, színházigazgató, Rajnai Gábor (1885-1961) színész, Bajor Gizi (1893-1951) színésznő, Germán Tibor (1888-1951) orvos, egyetemi tanár (Bajor Gizi férje), stb.
14179.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1940-1950 12 db film plakát, reklám nyomtatvány eredeti rajza, valamint a megjelent nyomdai termék, nyomtatvány, újságcikkek. Sugár Sándor grafikus jelzett munkái. Magyar és külföldi filmek reklám anyagai. Érdekes filmtörténeti anyag.
14180.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25
16

cca 1940-1950 Kézimunka feladatsor, rajzfüzet beragasztott munkákkal
14181.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

1941 Noviszád (Újvidék), rovásírással és népi motívumokkal díszített emléklap ,,irodalmunk barátjának magyar szeretettel", rajta Bókay János (1892-1961) író, Szabó Lőrinc (1900-1957) költő, műfordító, Csuka Zoltán (1901-1984) költő autográf aláírásával, plusz egy további, azonosításra váró aláírással. Kis lapszéli szakadásokkal, 17x11,5 cm
14182.

Rufpreis:
12 000 HUF

1942 Milano ifjúsági atlétikai világbajnokság első helyezettnek adott kard díj. "1942 Gioventu Europea A. XX. Gil Campionati Sportivi " bronz kard, 26 cm, díszdobozban hozzá emlék. 1942-ben Klics Ferenc nyerte diszkoszvetésben
14184.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1942 vitéz Nemes, Köhler és Társa Kkt. - Albus Szappan és Olajgyár Értesítő levele cégváltozásról a II. Zsidótörvény értelmében cégátadás tárgyában, valamint 60kg színszappan előjegyzéséről történő tájékoztatás
14185.

Rufpreis:
6 000 HUF

1944. július, M. Kir. Hadiipari Bombakárügyi Bizottságnak címzett hivatalos levél, gépüveg-igénylés tárgyában + mellékelt igénylőlap
14186.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

1946 Somkúti István (1895-1973) operatőr, rendező autográf aláírása fejléces papírjára írt levelén, szakadásokkal, kis foltokkal
14187.

Rufpreis:
2 000 HUF

1956 VII. Téli Olimpiai Játékok képeslap, Bozó Gyula (1913-2004) díszlettervező, grafikusművész részére címezve és hazaküldve
14188.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 Újévi malacos mechanikus üdvözlőlap, kézzel rajzolt, 12x8 cm
14189.

Rufpreis:
1 000 HUF

1958-1960 A Szegedi Kenderfonógyár vendégkönyve, benne gyár által rendezett üzemi kiállítások, ill. a XVIII. Szegedi Ipari Vásár és Kiállítás látogatóinak bejegyzéseivel. Rengeteg aláírással, bejegyzéssel, beragasztott táviratokkal. Egészvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, a borító hátoldalán ragasztás nyomaival.
14190.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF