Takaróné Dr. Gáll Beatrix: Gazdaságetika. Közgazdasági Könyvtár XX. köt. Bp., 1938, Gergely R. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval, bélyegzésekkel, közte: "Ex libris Dr. Korányi Elemér." (Feltehetőleg: dr. Korányi Elemér római katolikus plébános (Újvidék), országgyűlési képviselő.)
Henri Lefebvre: Formális logika, dialektikus logika. Tanulmány. Ford.: Mrsán Jenő. Bp., 1949, Hungária, 264 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, 3 hajtott lappal, néhány ceruzás bejelöléssel, ajándékozási bejegyzéssel.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság. I-II. kötet. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly, 374+(2) p., 376 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, az I. kötet gerincén kisebb sérülésekkel, a belső kötéstáblákon ex libris-szel, a címlapokon tulajdonosi névbélyegzővel.
Stein Lajos (szerk.): A társadalom. Az emberiség művelődésének és gazdasági életének fejlődése. II. rész. A Műveltség Könyvtára. Bp., [1908], Athenaeum, 3 sztl. lev.+ 386-707 p.+ 8 t. (ebből egy színes, egy duplaoldalas). Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, szecessziós egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik tábla hiányos.