Perneczky Béla: Koreszméink. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 145 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, utolsó néhány lap széle kissé foltos, máskülönben jó állapotban.
Teleki Pál: Földrajz és néprajz. A Magyar Néprajzi Társaság első szegedi propagandagyűlésén, 1920 október 10-én előadta Gróf - - dr. A Magyar Néprajzi Társaság 1. sz. Bp., 1920, Magyar Néprajzi Társaság, (Franklin-ny.), 12 p.
Vargha Anna: Iustus Lipsius és a magyar szellemi élet. Bp., 1942, Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda . 134p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító foltos, kissé foltos címlapon korabeli ajándékozási sorokkal (dedikációval?).
Trautmann Henrik: A könyvvitel tankönyve. Bp., 1909,Franklin,447+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos címlappal, a címlap és azt követő lap javított.
Lacza István: Szociális etika. A társadalmi, gazdasági és állami lét legfőbb kérdéseinek és elméleti alapjainak vizsgálata a közjó szempontjából. Függelék: A nemzetközi és hazai szociálpolitikai fejlődése és jelenlegi mérlege. Bp., 1943, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés.
Dr. Bauer A. Bernhard: A nő. Tanulmányok a nő testéről, lelkéről, nemi életéről és erotikájáról. Második és befejező rész. Ford.: Fülöp Zsigmond. Bp., 1928, Novák Rudolf. IV. kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár. Magyar-görög szótár. Bp., 1921-24, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240+188 p. harmadik kiadás. Aranyozott gerincű, korabeli egészvászon-kötésben, borító alja kissé kopott.
Irk Albert: Nemzetközi jog. + Réz Mihály: Külpolitikai tanulmányok. Olcsó Könyvtár 1894-1902. sz. és 1911-1917. sz. Bp., 1918, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült állapotban, az egyik kötet szétvált.
Dr. Szabó László : Az amerikai sajtó szabadsága. Bp., 1929, szerzői kiadás (Pécs, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomda Rt.), 80 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.