Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 55

20179.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Zuh Deodáth: Edmund Husserl ismeretfilozófiája. L'Harmattan, 2015, kiadói papírkötés, jó állapotban.
20180.

Rufpreis:
1 000 HUF

Károlyi Imre, gróf: Az örvény szélén. Bp., 1932, szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
20181.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Báró Malcomes Béla: Magyar ipargazdaság. Bp., 1940. Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzésekkel, aláhúzásokkal.
20182.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Loczka Alajos:  A művelődés útja Amerikában. Az iskolarendszer vizsgálata. Budapest, 1937. [Szerző] (Fischer Lajos ny., Sárospatak). IV + 340 p. Egyetlen kiadás. Loczka Alajos kémikus (1892-1972) pedagógiai szakmunkájában az Egyesült Államok köz- és felsőoktatásának történetét és kortárs rendszerét tekinti át, az amerikai elemi és középiskolák tantárgyainak, óraszámainak, célkitűzéseinek számos részletével, a szegregált és integrált oktatás témáit is beleértve. Loczka Alajos számos esetben rámutat a hazai és az amerikai nevelési rendszer eltérő jellegére, felsorolja a helyi közösség oszlopos tagjaként működő iskolaigazgatótól elvárt morális értékeket, vázolja az igazgatók helyét a kisvárosi Amerikában; a felsőoktatásról írt részben pedig nem feledkezik el a szerző arról sem, hogy a gazdasági világválság bekövetkeztével az egyetemek hagyományos társadalma átalakult: az aranyifjúság helyére szorgosan tanuló új rétegek érkeztek, és megpendíti azt a témát, hogy ez a jelentős változás az amerikai médiára is hatással van: az egyetemi aranyifjúság számtalanszor megszellőztetett történetei helyett immár a hírességek életéről számolnak be a lapok a színes rovatokban. Loczka Alajos munkája az összehasonlító pedagógiatörténeti művek fontos, korai darabja, mely jó belátást nyújt a gazdasági válság Amerikájának mentalitástörténetébe. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20183.

Rufpreis:
3 000 HUF

William Edward Hartpole Lecky: Sittengeschichte Europas von Augustus bis auf Karl den Grossen. Lipcse, 1904, A. Schumann. Német nyelven. 3. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű, bordázott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, borítón kopásnyomokkal, belső kötéstáblán ex libris Dr. Fehér Vilmos János, több lapon ceruzás jelölésekkel, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel.
20184.

Rufpreis:
2 000 HUF

Braun Soma: A népmese. Bevezetés az összehasonlító mesekutatásba. Szabad iskola VIII. Bp., [1923], Genius, 205 p. Kiadói papírkötés, foltos, az elülső borító belsejéről a papírborítás lejött.
20185.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Schmidt József: Az ind filozófia. Szabad Iskola IX. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal.
20186.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pauer Imre: Az ethikai determinismus elmélete. Bp., 1899 Hornyánszky. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, címlapon Faber Oszkár (1879-1945) névbejegyzésével.
20187.

Rufpreis:
2 800 HUF

Molnár Tamás: Századvégi mérleg. Válogatott írások. Bp., 1999, Paulus Hungarus - Kairosz. Kiadói papírkötés.
20188.

Rufpreis:
1 200 HUF

Aristoteles: Politika (A Magyar Filozófiai Társaság Könyvtára 4.). Bp., 1923, Bibliotheca. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, laza kötéssel, első néhány lap széle szöveget nem érintő sérüléssel.
20189.

Rufpreis:
2 000 HUF

Volf György: Kitől tanult a magyar írni, olvasni? A régi magyar ortographia kulcsa. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok köréből. XII. kötet VI. szám. Bp., 1885.,MTA, 87 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, javított, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel.
20190.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF