Otto Fischer: Theoretische Grundlagen für eine Mechanik der Lebenden Körper. Matematischen Wissensachften Band XXII. Leizpig-Berlin, 1906, B. G.Teubner. 4 kihajtható táblával. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Az időjárási táviratok kézikönyve. Bp., 1938, M. Kir. Országos Meteorológiai és Földmágnesességi Intézet. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kissé kopottas állapotban.
Szinák János, Veress István: Harci kutyák, Őrző-védő ebek. Az egyik szerző, Veress István (1932-) író, újságíró, szerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, Dunakanyar. 125 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Retau O.: Az önmegóvás. Az idegrendszer és a nemzőszervek önfertőzés és kicsapongás okozta betegségeinek és a tehetetlenség biztos és alapos gyógyítása. Bp., 1901. Kiadói papírkötés, ázott, foltos, sérült.
Helmholtz, [Hermann]: Népszerű tudományos előadások. 1-2. füzet. [Egy kötetben]. Ford.: B. Eötvös Loránd és Jendrassik Jenő. A Kir. Magyar Természettudományi Társulat Könyvkiadó Vállalata VI. köt. Bp., 1874, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+(1)+389+(3) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán sarokhiánnyal, helyenként kissé foltos lapokkal, "I. Alsó Ausztriai magyar munkásképző egylet fiókja" bélyegzőkkel.
Simon Tamás (szerk.): Magyarország és a világűr. Bp., 2021, MANT-MCC Press. 215 p. Számos illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, első kötéstábla és védőborító jobb felső sarkában kisebb sérüléssel.