Háborús nótáskönyv. Budapest, [1917]. M. Kir. Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatala - Légrády Testvérek ny. 61 + [3] p. Egyetlen kiadás. Az 5-29. oldal között kottával ellátott háborús dalok, majd Kiss József, Zilahy Lajos, Szép Ernő, Szabolcska Mihály, Emőd Tamás és mások hazafias katonalírája. A szövetségesi rendszerre való tekintettel a kötet kitüntetett helyen, a Himnusz után kottával együtt közli a ,,Wacht am Rhein'' című német katonadalt is, illetve bőven válogat a Ferenc József-nótákból. Az enyhén sérült címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzések.
Urbányi Jenő: A csonkolt harcosok testi-lelki talpraállítása és visszavezetése az életbe. Budapest, 1943. M. Kir. Vöröskereszt Szociális Osztálya (Antiqua Rt.) 103 + [3] p. + 27 t. (fotóanyag). Oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával ellátott, bevezető jellegű szakmunka a harctéri sebesültek terápiájáról. A kötet elején a harcosok lelki alkata, testalkata és származása alapján felvázolt gyógyászati kategorizálás szerepel (hogyan vészeli át a traumát a kultúrlélek, a civilizált, a félművelt és a primitív lélek, az északi és déli típus; milyen krízisre hajlamos az aszténiás és piknikus testtípusú beteg). A kötet részletezi a terápia pszichés és motorikus összetevőit, a hitvessel, a családdal való első találkozás előkészítésének problémakörét; a sport- és művészeti terápiák részleteit, majd mindezeken túl az esetleges új hivatás választásának kérdéseit. A kötet végi fotóanyag a margitszigeti rehabilitációs intézetben készült, a kormányzó látogatásának gyakori motívumával. A címoldalon és az utolsó oldalon, a belső borítókon régi tulajdonosi bélyegzések. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
Lövész Tibor: A skagerraki tengeri csata. A Szegedi Tudományegyetem bölcsészet-, nyelv- és történettudományi karához benyújtott doktori értekezés. (Gépirat). Szeged, 1948, k.n., 70 p. Oldalszámozáson kívül kézzel rajzolt, egészoldalas ábrákkal. Félvászon-kötésben.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói díszes, dúsan aranyozott, sérült egészvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, a hátsó táblán sérülésnyommal, egy kijáró táblával, csak egy melléklettel, megviselt állapotban.