Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 62

Frenyó Zoltán: A filozófia tankönyve. Bp., 2016, Szent István Társulat, kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20340.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szulovszky János: Füstfaragók. Könyv a kéményseprőkről. Studia Folcloristica et Ethnographica 32. Debrecen, 1992., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kemény-kötés.
20341.

Rufpreis:
1 800 HUF

Határátlépések. Kulturális terek reprezentációi. Szerk.: Csúri Károly, Mihály Csilla, Szabó Judit. Mű-helyek. 6. Bp., 2009., Gondolat. Kiadói papírkötés.
20342.

Rufpreis:
2 000 HUF

Újszászy Kálmán: A falu. Útmutatás a magyar falu tanulmányozásához. (DEDIKÁLT). Sárospatak, 1936, szerzői kiadás (Kisfaludy László-ny.), 100 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől elvált borítóval, részben sérült lapszélekkel. A szerző, Újszászy Kálmán (1902-1994) református lelkész, teológus, könyvtáros, a magyar népfőiskolák egyik megalkotója által DEDIKÁLT példány.
20343.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ballagi Aladár: Régi magyar nyelvünk és a Nyelvtörténeti Szótár. Első kötet első fele. Bp., 1904, MTA, 448 p. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
20344.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Lászlófalvi Velics Antal: A nyelvek egységéről vagy: hogyan beszéltek magyar eleink? Bp., 1901, Athenaeum, 4+44 p. Papírkötés, sérült borítóval, ceruzás bejegyzésekkel, bejelölésekkel.
20345.

Rufpreis:
1 600 HUF

Látos Sándor: Nádtetők alatt. Második kiadás. [Bp.] 1935. Magyar Gondolatok 75 l. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, javított. DEDIKÁLT "a pécsi Verbőczystáknak"
20346.

Rufpreis:
1 800 HUF

Böszörményi Ede: Az amerikai neo-realizmus erkölcs- és vallásfilozófiája. Philosophia 6. Szeged, 1942, M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem,(Pápa,Főiskolai-ny.), 88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró lapokkal (3-14. oldalak, 6 lap.)
20347.

Rufpreis:
1 600 HUF

Zuh Deodáth: Edmund Husserl ismeretfilozófiája. L'Harmattan, 2015, kiadói papírkötés, jó állapotban.
20348.

Rufpreis:
6 000 HUF

Molnár Tamás: Századvégi mérleg. Válogatott írások. Bp., 1999, Paulus Hungarus - Kairosz. Kiadói papírkötés.
20349.

Rufpreis:
1 600 HUF

Aristoteles Nikomachoshoz czímzett ethikája. Ford.: Haberern Jonathan. Bp., 1873, Eggenberger (Hoffmann és Molnár),(Athenaeum-ny.),2+XCIX+1+304+1 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, foxing foltos lapokkal.
20350.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pais Dezső: Reg. A régi magyarság szellemi életének kérdésköréből. A szerző, Pais Dezső (1886-1973) nyelvész által DEDIKÁLT példány. Magyar Nyelvtudományi Társaság. 75 szám. Bp., 1949, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 19 p. Papírkötésben.
20351.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF