Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 62

Károlyi Imre, gróf: Az örvény szélén. Bp., 1932, szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
20328.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hans Peter Duerr: Sem Isten - sem mérték. Anarchista észrevételek a tudat- és ismeretelméletről. Bp., 1998,  Atlantisz , 238 p. Kiadói kartonált papírkötés.
20329.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Schmidt József: Az ind filozófia. Szabad Iskola IX. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal.
20330.

Rufpreis:
2 800 HUF

Aristoteles: Politika (A Magyar Filozófiai Társaság Könyvtára 4.). Bp., 1923, Bibliotheca. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, laza kötéssel, első néhány lap széle szöveget nem érintő sérüléssel.
20331.

Rufpreis:
2 000 HUF

Böhme, Wolfgang et al.: Ist Gott tot? Über Friedrich Nietzsche. Herrenalber Texte 41. Karslruhe, 1982, szerzői kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, gyűrődésekkel.
20332.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szűcs Sándor: Békési históriák. A Gyulai Erkel Ferenc Múzeum Kiadványai 6. Gyula, 1959, Erkel Ferenc Múzeum, 47+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20333.

Rufpreis:
2 400 HUF

Volf György: Kitől tanult a magyar írni, olvasni? A régi magyar ortographia kulcsa. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok köréből. XII. kötet VI. szám. Bp., 1885.,MTA, 87 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, javított, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel.
20334.

Rufpreis:
2 000 HUF

20335.

Rufpreis:
2 000 HUF

Payot Gyula: Az akarat nevelése. Ford.: Wszely Ödön. Bp., MTA. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
20336.

Rufpreis:
1 200 HUF

Philologiai dolgozatok a magyar-német érintkezésekről. Szerk.:  Gragger Róbert. Bp., 1912., Hornyánszky Viktor, VII+1+384 p.+3 t.+1 (kihajtható) t. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzésekkel.
20337.

Rufpreis:
2 800 HUF

Aristoteles Nikomachosi ethika II. köt. (VI-X. könyv.) A Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. II. köt. Ford. és magyarázta: Szabó Miklós. Szerk.: Moravcsik Gyula. Bp., 1942, Parthenon, 266 p. Bilingvis kiadás, magyar és ógörög nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, bélyegzésekkel, a címlapon bejegyzéssel.  Számozott (424./1000) példány.
20338.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Med. Grünhut Adolf: Tanulmányok a spiritizmus köréből. Magnetizmus, szomnambulizmus, mediumizmus I. kötet [MÁSOLAT]. Bp., 1932, Szellemi Búvárok Pesti Egyesülete. Újrakötött műbőr kötés, jó állapotban.
20339.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF