Károlyi Imre, gróf: Az örvény szélén. Bp., 1932, szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
Hans Peter Duerr: Sem Isten - sem mérték. Anarchista észrevételek a tudat- és ismeretelméletről. Bp., 1998, Atlantisz , 238 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Aristoteles: Politika (A Magyar Filozófiai Társaság Könyvtára 4.). Bp., 1923, Bibliotheca. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval, laza kötéssel, első néhány lap széle szöveget nem érintő sérüléssel.
Böhme, Wolfgang et al.: Ist Gott tot? Über Friedrich Nietzsche. Herrenalber Texte 41. Karslruhe, 1982, szerzői kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, gyűrődésekkel.
Szűcs Sándor: Békési históriák. A Gyulai Erkel Ferenc Múzeum Kiadványai 6. Gyula, 1959, Erkel Ferenc Múzeum, 47+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Volf György: Kitől tanult a magyar írni, olvasni? A régi magyar ortographia kulcsa. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok köréből. XII. kötet VI. szám. Bp., 1885.,MTA, 87 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, javított, kissé sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel.
Teleki Pál: Földrajz és néprajz. A Magyar Néprajzi Társaság első szegedi propagandagyűlésén, 1920 október 10-én előadta Gróf - - dr. A Magyar Néprajzi Társaság 1. sz. Bp., 1920, Magyar Néprajzi Társaság, (Franklin-ny.), 12 p.
Aristoteles Nikomachosi ethika II. köt. (VI-X. könyv.) A Parthenon Kétnyelvű Klasszikusai. II. köt. Ford. és magyarázta: Szabó Miklós. Szerk.: Moravcsik Gyula. Bp., 1942, Parthenon, 266 p. Bilingvis kiadás, magyar és ógörög nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, bélyegzésekkel, a címlapon bejegyzéssel. Számozott (424./1000) példány.
Dr. Med. Grünhut Adolf: Tanulmányok a spiritizmus köréből. Magnetizmus, szomnambulizmus, mediumizmus I. kötet [MÁSOLAT]. Bp., 1932, Szellemi Búvárok Pesti Egyesülete. Újrakötött műbőr kötés, jó állapotban.