Dr. Gartner Pál: Ösztön, kultúra, illúziók. Az ember harca a civilizáció rabságában. Bp., 1934, Novák Rudolf és Társa (Arany János-ny.), 136+(8) p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül jó állapotban, felvágatlan példány.
Dr. Szabó László : Az amerikai sajtó szabadsága. Bp., 1929, szerzői kiadás (Pécs, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomda Rt.), 80 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.
1939 Kisebbségvédelem. A Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézetének folyóirata. II. évf. 4-5. sz. Szerk.: Elekes Dezső. Bp., 1939, Fővárosi Nyomda Rt., 44 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos.
Dr. Péchy Henrik: A neokapitalista világrend képe. A ,,neokapitalizmus" gyakorlati alkalmazása. Bp., [1932], szerzői kiadás (Ábrahám és Sugár, Bagó M. és Fia Utóda-ny.), 126+(2) p.+ 1 (kihajtható) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a mellékleten kisebb szakadással, foltokkal.
Hegymegi Kiss Pál: A magyar közigazgatás demokratikus átszervezéséről. (DEDIKÁLT). Debrecen, 1924, Hegedűs és Sándor-ny., 118+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a borítón és néhány lapon kisebb foltokkal. A szerző, Hegymegi Kiss Pál (1885-1950) ügyvéd, politikus, országgyűlési képviselő, belügyminisztériumi főtanácsos által DEDIKÁLT példány.