Anne Yelland: A baba első 18 hónapja. Ford.: Törőné Tóth Katalin. Holló Kézikönyvtár. H.n., 2001, Holló és Társa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Benjamin Spock - Michael B. Rothenberg: Dr. Spock csecsemő- és gyermekgondozása. Ford.: Cholnoky Péter. Bp., 1999, Medicina. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső kötéstáblán töréssel.
Simon Béla: A földrengések. Bp., 1943, K. M. Természettudományi Társulat, 1 (kihajtható térkép) t. + 183 p. + XXXII (fekete-fehér képek) t. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.
A természet világa sorozat 2 kötete, Az állat és élete I-II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, első előzéklapok nélkül