Cannabich, J. G. Fr.: Lehrbuch der Geographie. Weimar, 1847, Voigt. Német nyelven. 16., bővített és javított kiadás. Aranyozott gerincű félvászon kötés, borítón apró kopásnyomokkal, helyenként foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban.
Aristoteles: Metafizika. Ford. bev. és magy. Halasy-Nagy József. Metafizika. Ford. bev. és magy. Halasy-Nagy József. Bp. 1936. (Pécs, Dunántúl Pécsi egy. ny.) 411 l. Modern műbőr kötésben. Magyarul és görögül DEDIKÁLT
Oláh Andor: "Fűbe-fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás.) I. köt. Békéscsaba, 1983, Békés megyei Tanács VB. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, foltos borítóval. Megjelent 2000 példányban.
2 db könyv: Dr. Hugonnai Vilma grófnő: A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Különös tekintettel a női- és gyermekbetegségekre valamint a szülészetre és gyermekápolásra. Dr. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta: - - . I. kötet. Bp., [1907], Minerva, VIII+447 p.+ 15 t. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel, az első rész címlapja kijár. + Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Ford.: Detre László. Bevezetéssel ellátta: Entz Géza. Magyar vonatkozásokkal kiegészítette: Győry Tibor és Bálint Nagy István. Bp., [1926], Gutenberg. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos.
Sztrókay Kálmán 4 műve: A kis mérnök; A kis technikus; A kis csillagász. Bp., 1940-1942, Rózsavölgyi és Társa. + Még száz kísérlet. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, vegyes állapotban.