Szira Béla: Farkas Jóska nyakkendője. Ifjúsági regény 14-15 éves fiúk részére. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1940], Szent István-Társulat, 152 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Gyarmathi Zsigáné: Tündér király fia, lánya. A világ vége és egyéb mesék és történetek jó fiuk és lányok részére. Bp., [1910], Tolnai, 143+(1) p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, a gerincnél sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Orbán Dezső: A fehér koráll. Márton Lajos rajzaival. Bp., [1937], Szent István-Társulat, 171 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos borítóval.
Farkas Imre: Átmegyek a Királyhágón. Ifjusági regény. Fejes Gyula rajzaival. Bp., [1940], Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt., 107 p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Gaal Mózes: Két diák levelezése. Bp., 1902, Franklin-Társulat, 212 p. A borító Goró Lajos munkája. Kiadói festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé foltos, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzésekkel.
Olasz Péter S. J.: Fiú, légy férfi! A serdülő fiú önnevelése. Bp., 1930, "A Sziv" (Apostol-ny.), 112 p. Harmadik kiadás. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
Gaal Mózes: Virág Palkó. A magyar ifjuságnak ajánlja - - . Bp., 1890, Mai Henrik (Márkus Samu-ny.), 181+(1) p. Első kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, sérült, javított címlappal, körbevágott lapokkal. Az előzéklapon korabeli ajándékozási bejegyzéssel, Benka Gyula (1838-1923), a szarvasi evangélikus gimnázium igazgatójának autográf aláírásával.
Móra Ferenc: Kincskereső kis ködmön. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1944, Uj Idők (Singer és Wolfner), 197+(1) p. Negyedik kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, helyenként javított.
Benedek Elek: Két gazdag ifju története. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n. (cca 1910), Singer és Wolfner, 135+(1) p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított címlappal, lapszéli ázásnyomokkal.
Kis boldogasszony képeskönyve. Összeáll.: Bali Mária Ildefonsa és Kákonyi Mária Constantina. Bp.,(1942.), Korda. Színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.