Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 57

Babay József: Mi, huszonketten... Diákregény. Márton Lajos rajzaival. Bp., 1932, Singer és Wolfner, 216 p.+ 16 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, erősen sérült kiadói papír védőborítóban, egy sérült és egy kijáró lappal
19347.

Rufpreis:
3 000 HUF

J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák. Ford.: Tóth Tibor. Vojtech Kubasta rajzaival. Bratislava-Bp., 1984, Mladé letá - Móra. Kiadói keménytáblás félvászon-kötés.
19348.

Rufpreis:
4 000 HUF

De Gerando Antonina: Pali gyermeksége és ifjúsága. A 12-15 éves mindkét nemű ifjúság számára. Bp., 1889, Méhner Vilmos, 134+(2) p. Első kiadás. Kiadói festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, a gerincen kis sérüléssel.
19349.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kosáryné Réz Lola: Álom. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19350.

Rufpreis:
2 800 HUF
14

[Bürger, Gottfried August]: Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vizen. Az ifjúságnak elbeszéli: Vágó Ferenc. Bp., é.n., Athenaeum, 96 p.+ 3 (fekete-fehér képek) t. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, néhány lapon bejegyzésekkel, firkákkal.
19351.

Rufpreis:
3 000 HUF

Balla Ignác: Viz fölött és viz alatt. Regény. A magyar ifjuság számára írta - - . Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 124+(4) p. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány sérült, javított lappal.
19352.

Rufpreis:
5 000 HUF

Tréfavasút képes gyerekkönyv, térbeli illusztrációkkal, graf.: Vojtech Kubasta, Artia., 1976 Prága. Kis szakadásokkal
19353.

Rufpreis:
1 800 HUF

Fábián Gyula: A rozmaring örs kalandjai. Bp., é.n. Dante Kiadói félvászonkötésben hátsó borítón kis sérülés
19354.

Rufpreis:
1 400 HUF

Borbély László: Egy magyar fiú Kongóban. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 159+(1) p. A borító és az illusztrációk Nemes Török János munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
19355.

Rufpreis:
2 000 HUF

Havas Zsigmond: Rákosi fiúk. Ifjúsági regény. Toncz Tibor rajzaival. Bp., é.n., Forrás, 191 p. Szövegközi illusztrációkkal. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
19356.

Rufpreis:
2 000 HUF

Adele de Leeuw: Könyvtáros kisasszony. Ifjusági regény fiatal leányok számára. Cateau de Leeuw rajzaival. Ford.: Benedek Rózsi. Bp., 1940, Dante, 179+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
19357.

Rufpreis:
2 000 HUF

Marie Colmont: Hópacsirta. Ford.: Laczkó Géza. Biczó András színes rajzaival. Bp., 1940, Dante, 143+(1) p. + 8 (színes) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.
19358.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF