Szira Béla: Segíts falu, dűl a város! Ifjúsági regény nagyobb fiúk számára. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1941], Szent István-Társulat, 211 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kertész Mihály: A csodálatos sárkány. Ifjúsági elbeszélés. Bp., [1929], Athenaeum, 116+(4) p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lap kissé sérült, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel, intézményi bélyegzővel.
Beecher-Stowe, Harriet: Tamás bátya kunyhója. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Benedek Marcell. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1931], Dante, 194+(2) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel.
Benedek Elek: Világszép Nádszál kisasszony és más mesék. K. Lukáts Kató rajzaival. Bp., 1973, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, az előzéklapon ajándékozási bejegyzéssel.
Niamessyné Manaszy Margit: Három gyerek meg egy csacsi. [H. é.n.] Singer és Wolfner. 88 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Csernovics Erzsébet készített. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben. Laza kötés
Benedek Elek: A kék liliom és más mesék. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1968, Móra. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként foltos lapokkal, néhány lapon firkákkal.