Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 130

Springer József: A Bükk, Mátra, Hegyalja, Nógrád, Salgó és vidéke. Úti kalauz. Nyaralók, pensiók ismertetése képekkel. Debrecen, [1937], Nagy Károly és Társai-ny., 300 p. + 4 t. (közte 3 kihajthat, 1 kétoldalas). Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, térképekkel, hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, a borító hiányos, és részben elvált a könyvtesttől, javított, megviselt állapotban, de a térképek éppek és hiánytalanok.
18085.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán. Ford.: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és Kalandok. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
18086.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bátki Ferenc: Kecskemét, 1956. október 26. A fegyveres felkelés igaz története. A szerző, Bátki Ferenc által a címlapon DEDIKÁLT és az utolsó oldalon aláírt! [Kecskemét], 2001, magánkiadás. 88p. Kiadói papírkötés.
18087.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

N. N. Fedorova - A. G. Raskin: Petrodvorec. Leningrád-Moszkva, 1954, Gosudarstvennoe izdatelstvo literatury po stroitelstvu i arkhitekture. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Orosz nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18088.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mikecs László: Csángók. Bólyai Könyvek. Bp., 1989, Optimum. Reprint kiadás. 5 db térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
18089.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Kalmár Gusztáv: Régi népek új világok. Ázsia, Amerika és az óceánok hősei. Régi népek új világok. Ázsia, Amerika és az óceánok hősei. Bp. (1935.) Szent István-Társ. 292 l. Gazdagon illusztrálva. Sérült ragasztott félvászon-kötésben.
18090.

Rufpreis:
1 200 HUF

Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel.
18091.

Rufpreis:
1 400 HUF

1937 A Szombathelyi Premontrei Diákszövetség IX. évkönyve. Szombathely, 1937., Martineum, 16 p. Kiadói foltos papírkötés.
18092.

Rufpreis:
1 000 HUF

Oltványi László: Harcok Dél-Budapesten 1956. Washington-New York-München, 2001, Magyar Szabadságharcos Szövetség-a volt Magyar Politikai Foglyok Szövetsége-Nemzetőr. 233p. Néhány fekete-fehér képpel, ábrával illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói kissé foltos védőborítón néhány apró szakadással, első néhány lap alja kissé foltos.
18093.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kiss Lajos, Németh István (szerk.): Szegedi kalauz. Bp., 1957, Gondolat. Kiadói papírkötés, gerinc teteje kissé sérült, kötés megtört, néhány lapon tollas és ceruzás jelölésekkel, ragasztással javított térképpel + 1962 Szabadtéri Játékok porspektus
18094.

Rufpreis:
1 200 HUF

Győri füzetek 5 db száma: 1. A győri Szent Ignác templom. 2. Győr város kialakulásának vázlata. 4. Győr város becikkelyezése az 1751. évi országgyűlésen. 5. Adatok Győr társadalomrajzához. 6. A Fejérváry alias Czeffer család Győrött a 17. században. Szerk.: Dr. Csizmadia Andor. Győr, 1939-1940, Mercur-ny. Kiadói tűzött papírkötés
18095.

Rufpreis:
3 000 HUF

Juhász Vilmos: Olaszország. A Világ Népei 1. sz. Bp., 1933, Pantheon, 128 p. + 1 t. (színes térkép). Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, hiányos gerinccel.
18096.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF