1888 "Levél nekem, neked és minden embernek". Kihajtható, illusztrált, verses "memento mori" nyomtatvány. Bp., 1888, Rózsa K. és neje-ny. Kissé sérült, kihajtva: 29x24 cm
cca 1892 2 db kolera elleni tájékoztató: E. Kovách Aladár: A kolera. Bp., 1892, Dobrowsky és Franke, 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, a hátsó borító levált. + Általános szabályok és óvintézkedések, melyeket kolerás időben nem szabad szem elől téveszteni. Táblázatos összeállítás. Kisebb szakadással, kihajtva: 34x33,5 cm
1892 Budapesti Szemle. Szerk.: Gyulai Pál. Hatvankilencedik kötet. (181., 182., 183. szám). Bp., 1892, Franklin-Társulat, 1 sztl. lev. + 480 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, az első két lap kijár.
1896 A Hét. Politikai és irodalmi szemle. Szerk. és kiadja: Kiss József. 1896. I. félév (január-június). Bp., 1896, A Hét Kiadóhivatala (Athenaeum-ny.), 2 sztl. lev. + 460 p. Oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos borítóval, sérült, az elülső kötéstáblához ragadt címlappal, helyenként sérült, penészfoltos lapokkal.
1897 A Hét. Politikai és irodalmi szemle. Szerk. és kiadja: Kiss József. XVI. köt. 1897. II. félév (július-december). Bp., 1897, A Hét Kiadóhivatala (Athenaeum-ny.), 2 sztl. lev. + 421-844 p. Oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
1898 A Hét. Politikai és irodalmi szemle. Szerk. és kiadja: Kiss József. 1898. I. félév (január-június). Bp., 1898, A Hét Kiadóhivatala (Athenaeum-ny.), 416 p. Oldalszámozáson kívül egészoldalas képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval, hiányzó címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
cca 1900 2 db állatokkal kapcsolatos illusztráció, színes litográfia, papír, német nyelven feliratozva, az egyik sérült, ragasztással javított, 42x33 cm
cca 1900 Zichy Mihály festőművész rajzai után készült 9 db fekete-fehér nyomat. (In: Arany János balladái - Zichy Mihály rajzaival. Bp., Ráth Mór kiadása). Vegyes állapotban, lapszéli ázásnyomokkal, lapméret: 32x24 cm
cca 1900 Pallavicini Ede, őrgróf (1845-1914) közgazdász és politikus, a főrendi ház tagja, sokáig jegyzője, valóságos belső titkos tanácsos névjegykártyája, törésnyommal
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.