Erdély - Székelyföld. I-III. köt. Váradi Péter Pál- Gaál Anikó: Erdély - Székelyföld, Korond és vidéke.; Váradi Péter Pál- Gaál Anikó - Zsigmond Enikő: Alcsík és Kászon.; Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély. Tél a Havason. Bp., 1995-1996., KÖZDOK. Gazdag képanyaggal illusztráltak. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói kopott papírtokban, a papírtok hátán címkenyommal.
Magyarország képekben. Honismertető album. I-II. köt. Szerk.: Nagy Miklós. Bp., 1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó - Helikon. (Az 1870. évi Heckenast-kiadás reprintje). Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, kísérőfüzettel.
Hollósy Leitner Ferenc - Budai László: Várpalota, egy mezőváros metamorfózisa (képeken és fotográfiákon). 2011, Várpalota. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Dr. Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V. Bp., 1930-1931, Singer és Wolfner. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
Hatházi Gábor: Sírok, kincsek, rejtélyek. Híres középkori régészeti leletek Kiskunhalas környékén. Kiskunhalas, 2005, Thorma János Múzeum. 224 p. Magyar, angol és német nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Csepregi Horváth János, dr.: A Józsefvárosi óvoda százéves története 1840-1940. Bp., 1939. Óvoda-egyesület. Budai Ferenc. 40 p. 1 sztl. l. Kiadói papírborítóban.
Istenes József: ,,Szent a küszöb..." Petőfi szülőháza. Kiskőrös, 1980, Katona József Múzeum. Hatodik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által aláírt példány, a címlapon "Petőfi szülőháza, Kiskőrös" bélyegzővel. + 2 db bélyegzővel ellátott képeslap (Petőfi és szülőháza)