Fehér Jolán Antónia: Budapest székesfőváros temetőinek története. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933.,(M. Kir. József-műegyetem-ny.), 103 p.+1 (fekete-fehér képtábla) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Átkötött műbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 3 kötete (11.,25., 28.): Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Kecskemét. Bugacpuszta. Bp., 1935., Bp. Székesfővárosi Háziny.,15 p.+ 3 (közte 2 kihajtató tábla, két térkép, és egy vasúti térképvázlat.) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással; Bodnár Gyula: A Csepelsziget körül. Bp., 1941., Bp. Székesfővárosi Háziny.,16 p.+ 2 (két térkép, az egyik kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Valamint plusz egy térképpel. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, a plusz térkép kijár. Nagyvárad. Félixfürdő. Bp., 1941., Bp. Székesfővárosi Háziny.,20 p.+3 (két kihajtható térkép, és egy vasúti térképvázlat) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Kiadói papírkötés, kopott, sérült borítóval.
N. Bartha Károly: A debreceni fésüsmesterség. A szerző, N. Bartha Károly (1886-1956) etnográfus által Molnár Oszkár (1881-1954) pedagógus, pedagógiai író, a Magyar tanítóképző c. hetilap szerkesztőjének DEDIKÁLT! Bp., 1929, Studium. 45 p. + X t. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval.
Dr. Dornyay Béla: Bakony. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok. II. Dunántúl. Bp., 1927., Turistaság és Alpinizmus, 2+424 p.+1 t. + 3 (kihajtható panorámakép) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborító az átkötéskor felhasználták.
Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc és Vigyázó Sándor. Bp., (1931), MÁV, 64 p. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés
Viktor Greschik: Führer zu den Kunstschätzen un Sehenswürdigkeiten der Stadt Levoca - Leutschau. [Útmutató Lőcse város műkincseihez és látnivalóihoz.] Levoca/Leutschau/Lőcse, 1931., Buchhändler Philipp Braun, 52 p. Német nyelvű Lőcse utikalauz. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.