Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 123

Fehér Jolán Antónia: Budapest székesfőváros temetőinek története. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933.,(M. Kir. József-műegyetem-ny.), 103 p.+1 (fekete-fehér képtábla) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Átkötött műbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18012.

Rufpreis:
4 000 HUF

Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 2 kötete (8.,15.): Szerk.: Dr. Bodnár Gyula.   Tatabánya. Bp., 1934., Bp. Székesfővárosi Háziny.,16 p.+ 3 (kihajtató táblák, közte két térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Kiadói papírkötés.;   Esztergom. Bp., 1934., Bp. Székesfővárosi Háziny.,16 p.+ 3 (kihajtató táblák, közte két térkép) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel, menetrenddel. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos..;
18013.

Rufpreis:
4 000 HUF

Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 3 kötete (11.,25., 28.): Szerk.: Dr. Bodnár Gyula.   Kecskemét. Bugacpuszta. Bp., 1935., Bp. Székesfővárosi Háziny.,15 p.+ 3 (közte 2 kihajtató tábla, két térkép, és egy vasúti térképvázlat.) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással;   Bodnár Gyula: A Csepelsziget körül. Bp., 1941., Bp. Székesfővárosi Háziny.,16 p.+ 2 (két térkép, az egyik kihajtható) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Valamint plusz egy térképpel. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, a plusz térkép kijár.   Nagyvárad. Félixfürdő. Bp., 1941., Bp. Székesfővárosi Háziny.,20 p.+3 (két kihajtható térkép, és egy vasúti térképvázlat) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált, térképekkel. Kiadói papírkötés, kopott, sérült borítóval.
18014.

Rufpreis:
5 000 HUF
11

N. Bartha Károly: A debreceni fésüsmesterség. A szerző, N. Bartha Károly (1886-1956) etnográfus által Molnár Oszkár (1881-1954) pedagógus, pedagógiai író, a Magyar tanítóképző c. hetilap szerkesztőjének DEDIKÁLT! Bp., 1929, Studium. 45 p. + X t. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval.
18015.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kovács Ákos: Bécs után - Párizs előtt. József Attila Hatvanban. Hatvany Lajos Múzeum N. 5. Bp., 1980, Hatvany Lajos Múzeum. Kiadói papírkötés.
18016.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Dornyay Béla: Bakony. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes magyar utikalauzok. II. Dunántúl. Bp., 1927., Turistaság és Alpinizmus, 2+424 p.+1 t. + 3 (kihajtható panorámakép) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborító az átkötéskor felhasználták.
18017.

Rufpreis:
3 000 HUF

Stein Aurél: Közép-ázsiai utam, angolból ordította Halász Gyula. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer és fiai). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, címlapon Gammer Béla földrajz-történelem szakos tanár névbejegyzésével 1912-es datálással.
18018.

Rufpreis:
2 400 HUF
10

Utazgassunk hazánk földjén! Szerk.: Koller Ferenc és Vigyázó Sándor. Bp., (1931), MÁV, 64 p. A borító Gönczi-Gebhardt Tibor munkája. Térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés
18019.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

Viktor Greschik: Führer zu den Kunstschätzen un Sehenswürdigkeiten der Stadt Levoca - Leutschau. [Útmutató Lőcse város műkincseihez és látnivalóihoz.] Levoca/Leutschau/Lőcse, 1931., Buchhändler Philipp Braun, 52 p. Német nyelvű Lőcse utikalauz. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
18020.

Rufpreis:
1 600 HUF

18021.

Rufpreis:
4 000 HUF

18022.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

18023.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF