Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 123

Mednyánszky Alajos 2 könyve: Festői utazás a Vág folyón, Magyarországon (1825). + Regék és mondák. Ford.: Soltész Gáspár. Bp.-Pozsony, 1981-1983, Európa-Tatran. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18120.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, borító hátoldala foltos, sérült és laza kötéssel, címlap sérült, első néhány lap jobb felső sarkában sérült, utolsó néhány lap kijár; térkép melléklet kijár, sérült és hiányos, függelékek nélkül./Gilt, and painted linen-binding, damaged condition, with illustrations, in Hungarian language.
18121.

Rufpreis:
8 000 HUF

Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I-X. köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével.   I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.  II. köt.: Sárkányfogak. 1572-1602. Kovácsi Farkas, Bethlen Farkas, Gyulai Pál, Somogyi Ambrus, egy ismeretlen jezsuita, Baranyai Decsi János, Szamosközy István és Enyedi Pál írásaiból. Cs. Szabó László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XLVI+222 p.  III. köt.: Tűzpróba. 1603-1613. Nagy Szabó Ferenc, Gyulafi Lestár, Krauss György, Sepsi Laczkó Máté, Bocskai István, Mikó Ferenc, Biró Sámuel, egy ismeretlen szász polgár és Borsos Tamás írásaiból. Bíró Vencel bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XIX+194 p.  IV. köt.: A fejedelem. 1613-1629. Keserüi Dajka János, Bojti Veres Gáspár, Redmeczi T. János, Zöldalagi Mihály, Kemény János és Bethlen Gábor írásaiból. Makkai László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XVIII+143 p.  V. köt.: Apa és fiú. 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból. Asztalos Miklós bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXII+276 p.  VI. köt.: Haldokló Erdély. 1662-1703. Cserei Mihály, Rozsnyai Dávid, Bethlen Miklós, Kornis Gáspár, Inczédi Pál és Misztótfalusi Kis Miklós írásaiból. Makkai Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XVIII+250 p.   Bp. [1941-1942], Franklin. A hat kötet egységes kiadói aranyozott, festett pergamenpapír-kötésben, az elülső táblákon Erdély arany-kék színű címerével, kissé foltos borítókkal, a sorozat 10 kötetben teljes
18122.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF