Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, borító hátoldala foltos, sérült és laza kötéssel, címlap sérült, első néhány lap jobb felső sarkában sérült, utolsó néhány lap kijár; térkép melléklet kijár, sérült és hiányos, függelékek nélkül./Gilt, and painted linen-binding, damaged condition, with illustrations, in Hungarian language.
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I-X. köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével. I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p. II. köt.: Sárkányfogak. 1572-1602. Kovácsi Farkas, Bethlen Farkas, Gyulai Pál, Somogyi Ambrus, egy ismeretlen jezsuita, Baranyai Decsi János, Szamosközy István és Enyedi Pál írásaiból. Cs. Szabó László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XLVI+222 p. III. köt.: Tűzpróba. 1603-1613. Nagy Szabó Ferenc, Gyulafi Lestár, Krauss György, Sepsi Laczkó Máté, Bocskai István, Mikó Ferenc, Biró Sámuel, egy ismeretlen szász polgár és Borsos Tamás írásaiból. Bíró Vencel bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XIX+194 p. IV. köt.: A fejedelem. 1613-1629. Keserüi Dajka János, Bojti Veres Gáspár, Redmeczi T. János, Zöldalagi Mihály, Kemény János és Bethlen Gábor írásaiból. Makkai László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XVIII+143 p. V. köt.: Apa és fiú. 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból. Asztalos Miklós bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXII+276 p. VI. köt.: Haldokló Erdély. 1662-1703. Cserei Mihály, Rozsnyai Dávid, Bethlen Miklós, Kornis Gáspár, Inczédi Pál és Misztótfalusi Kis Miklós írásaiból. Makkai Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XVIII+250 p. Bp. [1941-1942], Franklin. A hat kötet egységes kiadói aranyozott, festett pergamenpapír-kötésben, az elülső táblákon Erdély arany-kék színű címerével, kissé foltos borítókkal, a sorozat 10 kötetben teljes