Zoltán József: A barokk Pest-Buda élete. Ünnepségek, szórakozások, szokások. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok Új sorozat 17. (XL.) Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Miskolczi Miklós: Az első évtized. Dunapentelétől - Dunaújvárosig. Dunaújváros, 1975, Dunaújvárosi Tanács. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb sérülésekkel.
Marjalaki K. Lajos: Földrajz a polgári leányiskolák számára. III. rész: Idegen világrészek. Magyarország áttekintése. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 96 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval és lapokkal, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
Scheffer, Thassilo von: Rom III. Die Umgebung. Moderner Cicerone. Stuttgart, [1903], Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Bp.,1938, Kir. M. Egyetemi, 136+4 p.+ 5 (kihajtható térképek) t. + 3 (kihajtható táblázat) t. Kiadói papírkötés.
Petőfi Sándor: Útirajzok. Úti jegyzetek, úti levelek. Kis Magyar Múzeum 11. köt. Bp., 1962, Magyar Helikon. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Számozatlan példány.