Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 88

Orosz József: Gróf Széchenyi István mint író. Kiadta balásfalvai - -, Zala vármegyének táblabírája. Pozsony, 1832., Snischek Károly-ny., 6+409+1 p. A Hitel, a Világ, valamint ,,A lovakrul" című munkák bírálata. A szerző, Balásfalvi Orosz József (1790-1851) újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. A kötet első része Ponori Thewrewk József (1793-1870) kritikáját közli. Kopott kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a címlap a gerinc mentén szakadt, és a címlap utáni 2-3 lap laza.
19843.

Orosz József: Gróf Széchenyi István mint író. Kiadta balásfalvai - -, Zala vármegyének táblabírája. Pozsony, 1832., Snischek Károly-ny., 6+409+1 p.
A Hitel, a Világ, valamint ,,A lovakrul" című munkák bírálata. A szerző, Balásfalvi Orosz József (1790-1851) újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. A kötet első része Ponori Thewrewk József (1793-1870) kritikáját közli.
Kopott kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a címlap a gerinc mentén szakadt, és a címlap utáni 2-3 lap laza.

Rufpreis:
5 000 HUF

1753 Hevessy Sámuel: Ars beate moriendi. Az az Bóldogul-való meg-halásnak mestersége, Mellyben le-rajzoltatik, miképpen kellessék embernek, mind egésséges mind pedig beteges korában, oktatások és buzgóságos könyörgések által magát, és felebaráttyát a? bóldogul-való ki-mulásra el-késziteni?óhajtozó keresztényeknek közönséges hasznokra ki-is botsáttatott. H. n. 1753. ny. n. [22] + 175 + [2] p. Első kiadás. Korabeli, kopottas, keménytáblás papírkötésben.
19844.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

[Suppini Antal]: Tabellákban előadott scala. Avvagy értékei azon sommáknak, mellyeket a bankóczédulák béváltatván, ő felsége, az 1812 esztendőben augustusnak 1. napján és 8312 szám alatt költt rendelésének ereje szerént, kegyelmesen meghatározni méltóztatott, ennekutána Magyar országban és annak részeiben, kinekkinek váltóczédulákban fizetnie kell. Ötödik magyar kiadás, melly nyoltz ujonnan kidolgozott Intereses Tabellákkal, és a fenn említett kegyelmes Királyi Rescriptummal megbövitetett.  Budánn, 1813. Kir. Magyar Universitás bet. 56 p. (a 43. oldaltól önálló címlappal: Kegyelmes királyi rendelés, melly által meghatároztatik, mikép kellyen minden fizetéseket ... váltóczédulákban megtenni.). Fűzve, korabeli borítóban.
19845.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Móra Ferenc: Véreim. A szerző, Móra Ferenc (1879-1934) író, költő, újságíró, régész, muzeológus által aláírt példány! Bp., 1928, Lantos R.T. (Kunossy-ny.), 238+(1) p. Második kiadás. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
19846.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

József Jolán: József Attila élete. A címlapon Szabó Dezső (1879-1945) író, kritikus egykorú névbejegyzésével a címlapon. Bp., 1940, Cserépfalvi, (Pápai Ernő-ny.),465 p.+1 t. Első kiadás. A költő halála után alig három évvel a nővére által írt visszaemlékezéskötet. Bekötött elülső papírborítóval. A borító Pérely Imre munkája. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, körbevágott.
19847.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Petri György: Örökhétfő. Bp., 1981. AB Független Kiadó, 1 (A költő söntéspult előtti fényképe) t. +79+4 p. Első kiadás! SZAMIZDAT! A borítót Petri György terve alapján Rajk László készítette. Megjelent szitanyomással 940 példányban! A költő harmadik kötete. Az Örökhétfő az első szamizdatban megjelent magyar verseskötet! Petri György költészetének alapvető fontosságú kötete, a közép-európai közéleti és magánéleti válságjelenségek, úttévesztések és értelmiségi kilátástalanságok megformált verseskötete, az első szamizdat kiadású verseskötet. Megjelent illegálisan, 940 példányban, szitanyomásban. A kiadói védőborítón a kiadó gondozásában megjelent kötetek, illetve egy fontos felhívás: ?Ha kiadatlan kézirattal, gép- és stencilpapírral, nyomdafestékkel, szabad nyomdai kapacitással vagy bármi mással segíteni kívánja munkánkat, Rajk László szamizdat-butikját keresse fel. A butik minden kedden este nyolctól tízig tart nyitva. Cím: Bp., V. Galamb u. 3.? A kötet szerzője, Petri György (1943-2000) magyar költő, műfordító, újságíró. Első versei a Kortárs és az Élet és Irodalom c. lapokban jelentek meg, majd évekre elhallgatott. Első kötete, a Magyarázatok M. számára sikert aratott. 1974-től szabadfoglalkozású író. 1975-1988 között publikálási tilalom alá helyezték, versei szamizdatban és külföldön jelentek meg. 1981-1989 között a Beszélő című szamizdat lap szerkesztője volt és fontos figurája a magyar demokratikus ellenzéknek. 1989-től haláláig a Holmi szerkesztőbizottságának is tagja volt. 1994-ben az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltje volt, de még azon év őszén kilépett a pártból. Költészetére végletes szubjektivitás, túlérzékenység és felfokozott szellemi éberség a jellemző. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel.
19848.

Petri György: Örökhétfő. Bp., 1981. AB Független Kiadó, 1 (A költő söntéspult előtti fényképe) t. +79+4 p. Első kiadás! SZAMIZDAT! A borítót Petri György terve alapján Rajk László készítette. Megjelent szitanyomással 940 példányban! A költő harmadik kötete.
Az Örökhétfő az első szamizdatban megjelent magyar verseskötet! Petri György költészetének alapvető fontosságú kötete, a közép-európai közéleti és magánéleti válságjelenségek, úttévesztések és értelmiségi kilátástalanságok megformált verseskötete, az első szamizdat kiadású verseskötet. Megjelent illegálisan, 940 példányban, szitanyomásban. A kiadói védőborítón a kiadó gondozásában megjelent kötetek, illetve egy fontos felhívás: ?Ha kiadatlan kézirattal, gép- és stencilpapírral, nyomdafestékkel, szabad nyomdai kapacitással vagy bármi mással segíteni kívánja munkánkat, Rajk László szamizdat-butikját keresse fel. A butik minden kedden este nyolctól tízig tart nyitva. Cím: Bp., V. Galamb u. 3.?
A kötet szerzője, Petri György (1943-2000) magyar költő, műfordító, újságíró. Első versei a Kortárs és az Élet és Irodalom c. lapokban jelentek meg, majd évekre elhallgatott. Első kötete, a Magyarázatok M. számára sikert aratott. 1974-től szabadfoglalkozású író. 1975-1988 között publikálási tilalom alá helyezték, versei szamizdatban és külföldön jelentek meg. 1981-1989 között a Beszélő című szamizdat lap szerkesztője volt és fontos figurája a magyar demokratikus ellenzéknek. 1989-től haláláig a Holmi szerkesztőbizottságának is tagja volt. 1994-ben az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltje volt, de még azon év őszén kilépett a pártból. Költészetére végletes szubjektivitás, túlérzékenység és felfokozott szellemi éberség a jellemző.
Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított gerinccel.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Remarque, Erich Maria: A l'ouest rien de nouveau. [Nyugaton a helyzet változatlan.] Németből fordította Alzir Hella és Olivier Bournac. Paris, 1929., Librairie Stock, 303+[1] p. Francia nyelven.  Szennycímlapján Biegler Emil ajándékozási soraival: "már nem az enyém mert bekötöttem és kikötöttem, hogy tartsa meg emlékül Magdi. Marosvásárhely 1929. dec. 24." A címlapon a megajándékozott datált (929), autográf tulajdonosi bejegyzésével (Magda). [Az ajándékozó személy, Biegler Emil (18891-1942) holokauszt áldozat.] Erich Maria Remarque világhírű háborúellenes remekműve 1929-ben jelent meg Berlinben, a Propylaen-Verlag kiadásában. Még abban az évben lefordították és Párizsban először a L'Humanité közölte folytatásokban, majd a Librairie Stock kiadó gondozásában. Példányukat a possessor bekötötte (vagy talán beköttette?), s így vitte (vagy juttatta?) el a szeretett hölgynek Erdélybe, egy marosvásárhelyi karácsonyfa alá.  Egyedi, besütéses technikával készült illusztrált táblájú egészbőrkötésben, kivételesen szép bibliofil példány harmonikus művészi kötésben, első világháborús motívummal, kis kopásnyomokkal.
19849.

Remarque, Erich Maria: A l'ouest rien de nouveau. [Nyugaton a helyzet változatlan.] Németből fordította Alzir Hella és Olivier Bournac. Paris, 1929., Librairie Stock, 303+[1] p. Francia nyelven.

Szennycímlapján Biegler Emil ajándékozási soraival: "már nem az enyém mert bekötöttem és kikötöttem, hogy tartsa meg emlékül Magdi. Marosvásárhely 1929. dec. 24." A címlapon a megajándékozott datált (929), autográf tulajdonosi bejegyzésével (Magda). [Az ajándékozó személy, Biegler Emil (18891-1942) holokauszt áldozat.]
Erich Maria Remarque világhírű háborúellenes remekműve 1929-ben jelent meg Berlinben, a Propylaen-Verlag kiadásában. Még abban az évben lefordították és Párizsban először a L'Humanité közölte folytatásokban, majd a Librairie Stock kiadó gondozásában.
Példányukat a possessor bekötötte (vagy talán beköttette?), s így vitte (vagy juttatta?) el a szeretett hölgynek Erdélybe, egy marosvásárhelyi karácsonyfa alá.

Egyedi, besütéses technikával készült illusztrált táblájú egészbőrkötésben, kivételesen szép bibliofil példány harmonikus művészi kötésben, első világháborús motívummal, kis kopásnyomokkal.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Zola, Émile: Lettres de Émile Zola a Messieurs de Goncourt. (Számozott.) Paris, 1929. Paul Catin (Imprimerie Renouard). [128] p. + melléklet (kétleveles kísérőfüzet). Első kiadás. Összesen 527 példányban készült bibliofil kiadás, sorszáma: 309. Kolofon: "Reproduction fac-similé Paul Cetin tirée a cinq cent vingt-sept exemplaires. Cet exemplaire, qui porte le No 309 contient, comme encartage hors-texte, les Ephémérides du Journal de la Correspodance des Goncourt". Kötetünk Émile Zola (1840-1902) francia író levelezésének egy meghatározott részét fakszimile másolatokban teszi közzé. A közölt Zola-levelek címzettje mindvégig a Goncourt-testvérpár: Edmond és Jules de Goncourt, a francia naturalista regényírás két alapítója. Émile Zola kézírása végig igen jól olvasható. Kötetünk (szintén kézírással közölt) bevezetőjét Maurice Le Blond irodalomtörténész, Émile Zola veje, Zola-kutató jegyzi. (Le document autographe. No. 1.) Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, gerincén kissé hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
19850.

Zola, Émile: Lettres de Émile Zola a Messieurs de Goncourt. (Számozott.)
Paris, 1929. Paul Catin (Imprimerie Renouard). [128] p. + melléklet (kétleveles kísérőfüzet). Első kiadás.
Összesen 527 példányban készült bibliofil kiadás, sorszáma: 309. Kolofon: "Reproduction fac-similé Paul Cetin tirée a cinq cent vingt-sept exemplaires. Cet exemplaire, qui porte le No 309 contient, comme encartage hors-texte, les Ephémérides du Journal de la Correspodance des Goncourt".
Kötetünk Émile Zola (1840-1902) francia író levelezésének egy meghatározott részét fakszimile másolatokban teszi közzé. A közölt Zola-levelek címzettje mindvégig a Goncourt-testvérpár: Edmond és Jules de Goncourt, a francia naturalista regényírás két alapítója. Émile Zola kézírása végig igen jól olvasható. Kötetünk (szintén kézírással közölt) bevezetőjét Maurice Le Blond irodalomtörténész, Émile Zola veje, Zola-kutató jegyzi.
(Le document autographe. No. 1.)
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült, gerincén kissé hiányos kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Szerb Antal: Magyar irodalomtörténet I-II. köt. A szerző, Szerb Antal (1901-1945) által ALÁÍRT példány! Cluj/Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, +342+1 p.255+1 Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
19851.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
16

Laclos, Choderlos de: Veszedelmes viszonyok I-II. kötet egybekötve. XXV. számozott példány. Kiadói egészbőr kötés, gerinc kissé kopott, kissé kopottas állapotban, ajándékozási sorokkal.
19852.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Kormos István: A muzsikás kismalac. Verses állatmesék. A szerző, Kormos István (1923-1977) magyar költő, író, műfordító által Szokolay Zoltán (1956-2020) író, költő, műfordító író, versmondó-, előadóművész, politikus, országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány. Reich Károly rajzaival. Bp., 1960, Móra, (Kossuth-ny.), 78+2 p. 1. kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
19853.

Rufpreis:
12 000 HUF

Keresztesi József: Magyar nyelv eredete. Néhai - - kéziratából. Kiadta Fel-Apáthi Molnár Sándor. Belső címe: A bárkai nyelvtől ágazott magyar nyelv, mellynek eredetét, reguláit, ágazatit és ezek szerént némelly nemzeteknek, főembereknek, familiáknak, helységeknek, hegyeknek, pogány isteneknek, vizeknek, mértékeknek 's 'a t. magyar eredetű és értelmű neveiket visgálja és mutogatja - - szalatsi prédikátor. Pozsonyban, 1844, Wigand Károly Fridrik, XVI+126 p. Hozzákötve: Környei János: A magyar nemzeti irodalomtörténet vázlata. Középtanodák s képezdék számára, valamint magánhasználatra. Írta - -, királyi tanácsos és tanfelügyelő. Bp., 1874, Lampel Róbert, 211+1 p. 3., javított és bővített kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, Hirháger-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzésekkel.
19854.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF